„Domácí potřebovali vyhrát, takže se vítězství rodilo těžce. Ale myslím, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě," prohlásil po vítězství 2:0 šumperský lodivod.

Hra byla v úvodu poměrně vyrovnaná, hostující Šumperk však nepouštěl domácí vůbec do šancí. „Hosté byli fotbalovější, lepší na míči. My jsme bohužel celý týden netrénovali, protože kluci měli odpolední nebo byli na školách. Trénink byl špatný a přístup k fotbalu taky," řekl trenér Medlova Miroslav Večeřa.

Skóre otevřel šumperský Lukáš Horák, který se z dvaceti metrů nádherně trefil do šibenice. „Ta branka utvrdila vývoj zápasu, my jsme pak mohli hrát svoji hru," konstatoval trenér Strouhal.

„My jsme ale hráli kompaktně a ze zajištěné obrany a soupeře jsme v prvním poločase vůbec do ničeho nepustili. Měli jsme hru ve své moci a měli jsme i několik dalších příležitostí," řekl k prvnímu poločasu trenér hostujícího celku.

V šatně domácích bylo o přestávce znovu poměrně dusno. „Zase jsem musel zvednout hlas a udělali jsme tam nějaké změny," konstatoval trenér Večeřa.

„Trochu se to spravilo, srovnali jsme se, ale bylo to prakticky bez šancí. Když jsme nevystřelili na bránu, tak jsme nemohli dát gól," mrzel nevýrazný výkon v útoku Večeřa.

Domácí se po změně stran tlačili více do útku, vstřelit branku ale nedokázali. „Ve druhé půlce začal soupeř trošku tlačit, ale v podstatě si vypracoval jedinou šanci ze standardní situace, kdy nás bravurně zachránil brankář Kreizl," pochválil gólmana trenér Strouhal.

Výhru šumperští fotbalisté pojistili tři minuty před koncem, kdy se do zakončení dostal obránce Jurásek a trefil se z dvaceti metrů přímo k tyči. „Pak už nebyl čas, aby se soupeř pokusil o nějaký závěrečný nápor," dodal trenér Zdeněk Strouhal.

TJ Medlov – FK SAN-JV Šumperk 0:2 (0:1)

Branky: 35. Horák, 88. Jurásek. Rozhodčí: Juřátek – Hampl, Silný.
Medlov: Zmund – Klos, Vašíček, Müller, Obíral – Kasal, Chudáček, Okrouhlý, D. Skopal (46. Rozsypal), Klabačka (46. Demeter) – Svačina. Trenér: Miroslav Večeřa.
Šumperk: Kreizl – Jurásek, R. Skopal, Reichl, Macek – Vývoda – Kocourek (80. Ryznar), Hruda (85. Urbášek), Horák, Bajger (75. Baláž) – Křepelka (65. Podhorný). Trenér: Zdeněk Strouhal.