„Udělali jsme dvě chyby a to rozhodlo. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo až takové příležitosti, aby to byl jasný výsledek. Hlavně ta druhá chyba mě mrzí,“ pravil po duelu desátého kola MSFL trenér Kalvoda.

Už po dvaceti minutách v Holici svítil na ukazateli stav 0:2. Jan Silný se poprvé gólově prodral přes olomouckou defenzivu po čtvrthodině hry a obstřelil Muchu, o chvíli později využil neshody v domácí obraně a hlavou přehodil gólmana HFK podruhé. „Je to o komunikaci, nikdo nezakřičel, to musí úplně jinak fungovat,“ varoval Kalvoda.

Holice korigovala po kuriózní situaci až v 69. minutě. Brankář Kroměříže Trochta vyběhl za vápno s cílem hlavičkovat míč do bezpečí, balon ho ale přeskočil a na prázdnou branku upaloval střídající David Hornich a snadný úkol dokázal splnit. Jenže stav 1:2 už se nezměnil, i přes značnou snahu a ofenzivní taktiku domácího mančaftu.

„Vsadili jsme všechno na útok, ale bohužel to nevyšlo. Vyloženou šanci jsme neměli, spíš by tomu zápasu slušela remíza,“ uvažoval Leoš Kalvoda.

Ten za necelé dva týdny u kormidla HFK sbírá poznatky o svém mančaftu.

„Mužstvo má na to, aby hrálo úplně někde jinde než o záchranu,“ prohlásil zkušený trenér a dodal: „Jsou to kluci, kteří chtějí hrát. Pro některé je to možná skok hrát třetí ligu. S tím se musí porvat. Chtělo by to hrát ve středu tabulky, aby měli klid. Ale v boji o záchranu jsou pod tlakem a je to pro ně těžký,“ uzavřel Kalvoda.
V dalším kole zamíří HFK na půdu dvanáctého Uherského Brodu a pokusí se uniknout z poslední pozice tabulky.

1. HFK Olomouc – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:2 (0:2)

Branky: 69. Hornich – 15. a 21. Silný. Rozhodčí: Soukal –Kolář, Buček. ŽK: Přikryl – Kovář. Diváci: 168.

HFK Olomouc: Mucha – Starý (46. Žůrek), Buček, Horka, Krejčí (64. Hornich), Seibert, Dabič, Banasik, Plesník, Přikryl, Řehák (81. Spurný). Trenér: Leoš Kalvoda.

Kroměříž: Trochta – Cupák, Blanař, Neubert (82. Hloch), Silný, Matoušek, Kovář (64. Zavadil), Budín, Krhut, Jeleček, Elšík (72. Šmerda). Trenér: Jaroslav Baďura.