Hodně vzruchu přinesl v dalším z třetiligových hanáckých derby už první poločas. Už v 9. minutě překvapil střelou k bližší tyči po standardce stoper Uničova Jakub Swiech. Z vedení se ale domácí dlouho neradovali, za pár momentů odpověděli brankou fotbalisté Holice, po rohovém kopu srovnal Horka.

Do kabin šli ale přece jen s lepšími vyhlídkami na druhou půli hráči Uničova, v 17. minutě svítil na ukazateli stav 2:1, po akci Komendy byl připsán vlastní gól holickému obránci Řehákovi, který do Olomouce putoval právě z Uničova.

HFK musel řešit ještě další problém a to zranění záložníka Ondřeje Bořila, který po srážce putoval s rozbitou hlavou na šití do nemocnice.

„V prvním poločase jsme dostali dvě smolné branky. Zranění Bořila nás trošku vykolejilo," prohlásil trenér Holice Jiří Derco a doplnil: „Dostali šanci i hráči, kteří toho moc neodehráli. Někteří se s tím moc nevypořádali, čekal jsem od nich trošku víc. Na některých postech se mi to nelíbilo," mračil se Derco.

Po hodině hry bylo na stadionku, který procházel v poslední době stavebními úpravami, zase o něco veseleji. Hráči v modrých dresech se s velkou aktivitou vydali do útoku, Dostál poslal z pravé strany přetažený centr na Tomáše Vasiljeva, ten vrátil míč zpět do vápna a nekompromisní hlavičkou zvýšil kanonýr Uničova Aleš Krč na 3:1.

Po rozehrání se Krč kousek za polovinou hřiště dlouho nerozmýšlel a poslal dlouho přihrávku na nabíhajícího Komendu a Vasiljeva. Role se tentokrát prohodily a Tomáš Vasiljev proměnil na vzdálenější tyči nahrávku Krče ve čtvrtý gól.

Uničovští trestali kvalitou

Poté už Uničovští kontrolovali zápas až do závěrečného hvizdu. „Uničov ukázal svou sílu a kvalitu v útočné fázi a zápas se zlomil. V prvním poločase jsme byli Uničovu kvalitním soupeřem, ale ve druhé půli jsme udělali dvě obrovské chyby v obranné části. Ztrestali nás kvalitou," uznal hostující lodivod Jiří Derco.

Při třetí brance létaly centry od krajních hráčů Uničova ze strany na stranu. „Tam byla vidět kvalita útoku Uničova. Mají výborný náběh, práci s míčem. To byl jeden z důvodů, proč jsme neuhráli lepší výsledek. Naše ofenziva tak dobrá nebyla," mrzelo holického trenéra.

Jeho tým se nachází na třináctém místě tabulky, výrazně lepší je postavení Uničova. Kouč Balcárek ale nabádal k obezřetnosti.

„Holici jsem viděl hrát v Hlučíně a ve Velkém Meziříčí. Hráče jsem upozorňoval, že to nebude lehké. Chtěl jsem, abychom měli respekt ze soupeře, ale ne strach hrát," řekl Balcárek a hodnotil: „Ve druhém poločase už to bylo trochu lepší, bylo tam více prostoru, protože jsme vedli a soupeř to musel otevřít. Hrálo se nám líp a podle mých představ. Myslím, že se soupeř ze hry nedostal do šance. Se třemi body jsem spokojený."

Po měsíci zpět na vlastním hřišti

Uničov je nyní na druhém místě MSFL jako jediný neporažený tým. „Musíme body s Holicí potvrdit. Ztratili jsme body venku a musíme se soustředit na další zápas v Petřkovicích, kde to zase nebude moc snadné," burcoval Jiří Balcárek.

S mužstvem zatím navazuje na povedenou loňskou sezonu, po třetině soutěže je Uničov druhý. Po více než měsíci a pěti odehraných zápasech se vrátil do vlastního fotbalového prostředí. Škvárový oblouk kolem hřiště nahradily čtyři tartanové dráhy atletického oválu.

„Dlouho jsme hráli venku a v tabulce máme plus jedenáct bodů, což je pozitivní. Jsem rád, že se dráha v Uničově uskutečnila a velký dík patří lidem z klubu, kteří jsou každý den tady na hřišti. A také ostatním subjektům, které na to přispěly. Je to čisté prostředí, je to hezčí a máme z toho lepší pocit, když jsme na hřišti," pravil Jiří Balcárek.

S hráči ale na nový atletický okruh nevyrazí. „Tréninky tam mít nebudeme. My jsme pořád na hřišti, kde pracujeme i kondici," řekl Balcárek.

SK Uničov – 1. HFK Olomouc 4:1 (2:1)
Branky: 9. Swiech, 17. vlastní, 60. Krč, 62. T. Vasiljev – 10. Horka. Rozhodčí: Machač. ŽK: Nuc, T. Vasiljev – Kostorek. Diváci: 330.
Uničov: Uvízl (76. Nakládal) – Rajnoha, Vejvoda, Swiech, Koutek – Dostál, Juřátek (82. Pourzitidis), Nuc, T. Vasiljev – Krč, Komenda (71. R. Vasiljev). Trenér: Jiří Balcárek.
HFK Olomouc: Mucha – Krumpolc, Řehák, Horka, Přikryl – Marek, Rýdel, Bořil (20. Buček), Vychodil (79. Wolf) – Pezzotti, Kostorek (61. Pyclík). Trenér: Jiří Derco.