Svou tradiční one man show odstartoval Vilém Papica už ve 3. minutě, když dorazil míč do sítě po akci Režného s Andreevem. Želatovice nepovedený začátek zápasu zaskočil a do šancí se tak dostávali pouze sporadicky. Největší příležitost měl ve 14. minutě Calábek, jenže Zbořil jej dokázal vychytat.

I když Nové Sady předváděly svou herní převahu, hostům se podařilo přečkat do poločasu.

„Domácí nás hodně presovali, což nám dělalo problém v rozehrávce. Myslím, že jim ve druhé půlce trošku došly síly a vyrovnalo se to," uvažoval po utkání trenér Želatovic Pavel Hošek.

Krátce po přestávce začali jeho svěřenci skutečně ohrožovat domácí branku. V nervózním období úvodu druhé půle ale Nové Sady neinkasovali a v 58. minutě se mohli výrazně přiblížit k vítězství. Jenže přihrávku Novotného poslal domácí útočník Papica pouze do tyče. O deset minut později se neujal ani průnik aktivního Režného a domácí mohli očekávat vypjatou koncovku zápasu.

V 80. minutě ale pálil Vilém Papica opět přesně a podruhé překonal hostujícího gólmana Bělíka. Poctivá defenziva Želatovic už poté vzala za své a domácí fotbalisty pouštěla do vyložených šancí, z nichž se však už žádná neujala. Po porážce na hřišti favorita nebyl hostující kouč příliš kritický.

„Kluky nemám za co kárat, odvedli to, na co měli. Odmakali to, ale bohužel dnes rozhodly individuální chyby," prohlásil Hošek.

Zkušený lodivod Nových Sadů Karel Trnečka nebyl vývojem utkání příliš překvapen.

„Soupeře jsme tlačili, bránili od půlky v deseti lidech. Já jsem s tím počítal, těžko se to překonává. I terén nebyl úplně dobrý pro kombinaci. Ale zaslouženě jsme vyhráli, jsem spokojený," usmíval se Trnečka.

Na Nové Sady se vrátil ze zkoušky v Prostějově Vilém Papica, autor 27 branek Nových Sadů v loňské sezoně. Což je pro novosadské velmi pozitivní zpráva. „Je to velice kvalitní hráč, který by třetí ligu určitě mohl hrát. Ale nestíhal by to pracovně. Zase potvrdil, že je to pan fotbalista, a že góly dávat umí," konstatoval Trnečka.

FK Nové Sady – FC Želatovice 2:0 (1:0)

Branky: 3. a 80. Papica. Rozhodčí: Zavřel – Štětka, Částečka. ŽK: Němec, Fabián (Želatovice). Diváků: 120.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Dvořák, Maliňák – Novotný (73. Alexa), Andreev, Škoda, Dvorský – Režný (74. Šrom), Papica. Trenér: Karel Trnečka.

Želatovice: Bělík – Liška, Němec, Čtvrtníček J., Čtvrtníček T. (46. Kašpárek) – Talla (70. Mackovik), Calábek, Kovařík, Fabián – Jemelka (77. Bouchalík), Matušík. Trenér: Pavel Hošek.

Autor: Stanislav Heloňa