„Evropská liga je velkou motivací, byl to můj sen, doufám, že se splní," přiznal pro web Liberce šestadvacetiletý Jan Navrátil, zkušenější z ex-olomouckého dua, o jehož přestupu se spekulovalo již při prvním sestupu Sigmy před dvěma roky.

„Moc dlouho jsem nepřemýšlel. Cítil jsem, že potřebuju změnu, doufám, že mě to posune fotbalově dál. Teď to nebylo úplně ideální," dodal.

Podobný důvod ke změně prostředí, tedy soutěž pod taktovkou UEFA, uvedl i o čtyři roky mladší Petr Ševčík.

„Úžasný pocit. V Olomouci jsme hráli o sestup a Liberec bojuje o nejvyšší příčky. Navíc budeme hrát předkola Evropské ligy," přitakal mu talentovaný špílmachr.

Oba odchovanci Sigmy patřili pod trenérem Václavem Jílkem do základní sestavy, na což by chtěli navázat i v dresu Slovanu pod koučem Jindřichem Trpišovským.

Styl Slovanu mi vyhovuje

Právě ten byl dalším důležitým faktorem, proč ofenzivní duo rychle kývlo na nabídku severočeského klu­bu.

„Trenér mi nastínil věci okolo týmu, jak se prezentují. Zaujalo mě to. Přesvědčil mě i on po lidské stránce a jeho přístup, bylo to fajn," prozradil Navrátil, jak se přestup upekl.

Podobně to bylo i u Ševčíka, jenž by měl na rozdíl od Olomouce častěji hrávat na pozici podhrotového hráče místo Herolinda Shaly, který se vrátil do Sparty.

„To byla vůbec jedna z prvních věcí, kterou mi trenér Trpišovský řekl, když jsem s ním byl v kontaktu. Určitě bych chtěl naplnit očekávání a hrát v dresu Slovanu minimálně stejně dobře jako on," řekl blonďatý fotbalista, který na jaře patřil k maratoncům Synot ligy.

„Tento styl mi naprosto vyhovuje. Slovan se snaží napadat velmi vysoko a já jsem běhavý hráč, takže s tím nemám vůbec žádný problém, ba naopak," uzavřel Ševčík.