V poháru se trefil třikrát Pavel Šultes v minulé sezoně v Protivanově. V lize ale nikdo.

Až střelecká exploze Michala Hubníka v nedělním utkání s Jabloncem dala vzpomenout na téměř dvě dekády starý počin Radka Druláka.

Rok a den po vypuknutí sametové revoluce se Drulák rozloučil s dresem Sigmy třemi góly do sítě Bohemians. Sigma vyhrála 6:1 a Drulák potom zamířil do německého Oldenburgu.

„Na ten zápas si pamatuju velmi dobře, i proto, že byl poslední před odchodem do Německa. Před očima mám hlavně poslední gól, na který mi přihrával Saša Bokij,“ vzpomíná člen klubu ligových kanonýrů a dodnes nejlepší střelec olomoucké ligové historie.

Před Drulákem se třikrát v olomouckém dresu v jednom zápase dokázali střelecky prosadit ještě Jan Maroši, Miroslav Příložný a Vladislav Lauda.

Po Drulákovi až netradiční kanonýr Hubník.

„No dnes jsme to rozebírali na kafi a docela nás to udivilo. Je to strašná doba,“ usmívá se Drulák.

Snad nemá Míša vystříleno na celou sezonu

Celkem snadno našel i jeden z nejdůležitějších důvodů, proč se na Andrově stadionu muselo čekat tak dlouho. Nejlepší čeští útočníci hrají za hranicemi.

„Určitě je to tím. Dnes někdo odehraje pět kvalitních zápasů, ukáže se a hned jde ven,“ má jasno Drulák.

„A že dal hattrick zrovna Hubník? Možná je to trochu překvapení, protože Míša těch gólů za rok nikdy moc nedával. Jen doufejme, že nemá vystříleno na celou sezonu,“ přeje si někdejší obávaný šutér.

Dohromady se v dresu hanáckého klubu trefil dvaašedesátkrát.

Hattricky slavil čtyři a v prosinci 1988 dal dokonce čtyři branky v jednom utkání, znovu do sítě nebohých pražských Klokanů.

„Já bych Michalovi přál, aby klidně dal i ty čtyři. Ale není to jednoduché. Člověk potřebuje i kus štěstí. S každým gólem si navíc soupeři dávají větší pozor, a tak je to čím dál těžší,“ upozorňuje Drulák.

Zároveň si však nemyslí, že by se před dvaceti lety střílely branky snáz.

„Neřekl bych, že je to teď těžší. Dřív zase byla větší kvalita obránců. Myslím si, že góly bylo stejně těžké dávat před padesáti roky, jako je teď. Je to o tom, že ten útočník umí góly dávat, nebo neumí dávat. Samozřejmě hraje roli forma a spousta dalších věcí dohromady,“ říká Drulák.

Až se uzdraví i Orodš, bude to síla

Fakt, že Sigma objevila vedle Ordoše se Šultesem dalšího kanonýra, může podle Druláka Hanákům jedině prospět.

„Michal samozřejmě není neznámý hráč. Obránci už ho dobře znají, takže si dají pozor i na něj. Ale tři góly mu určitě zvýší sebevědomí a pro Sigmu je jen dobře, že má více hráčů, kteří jsou schopní střílet branky.“

„Až se uzdraví Ordoš, tak to bude hodně velká síla a soupeři to budou mít hodně těžké, aby všechny uhlídali,“ myslí si Drulák.

„Sigma má velmi dobrou šanci potvrdit dobrý vstup do sezony a udržet se delší dobu na špici tabulky,“ připomněl relativně schůdný los.

V dalších dvou kolech totiž Psotkova ekipa jede do Příbrami a hostí nováčka z Ústí.

Hubníkovy zásahy

1. Ve 46. minutě v plné rychlosti skočil do centru Pavla Šultese.
2. O 12 minut později po kombinaci s Petrem zavěšuje pod břevno.
3. Do třetice centr Petra a efektní volej Hubníka. Hattrick je na světě.

Drulákovy hattricky

25. 5. 1988: Olomouc – Ostrava 4:2
4. 12. 1988: Olomouc – Bohemians 5:2 (4 góly)
18. 3. 1989: Olomouc – Nitra 4:0
10. 9. 1990: Brno – Olomouc 0:4
18. 11. 1990: Olomouc – Bohemians 3:0