Dosavadní bilance 1. HFK Olomouc v letošní sezoně? Skvělý vstup do třetí ligy výhrou 5:2, postup v poháru přes druholigový Frýdek-Místek a senzačně také přes ligovou Zbrojovku Brno.

Na začátku srpna se zdálo, že Sedláčkův výběr je naladěn ideálně. Ale pak přišel strmý pád. Sedm porážek v MSFL v řadě, proložených hodně nepříjemným přídělem osmi gólů od Hradce Králové v MOL Cupu.

Vyřazení favoritem a pád na poslední místo, kde se se třemi body krčí také další celek z regionu, FK Mohelnice. Ta už mimochodem svého nového lodivoda Karla Trnečku nahradila před víkendovým duelem s Rýmařovem.

Už to, jak snadno si poradili s Holicí hráči ještě loni ligového Hradce Králové, skousávali na předměstí Olomouce jen těžko.

Když si však s defenzivou třetiligových Hanáků pohrála i Líšeň ze stejné soutěže, věděl i trenér Sedláček, že impuls je zřejmě nutný.

„Jsem za to zodpovědný, beru to na sebe. Už jsem vyzkoušel všechno a nevím, co s tím. Takovou apatii od hráčů jsem ještě nezažil za celou dobu, co jsem ve fotbale,“ pravila čtyřiapadesátiletá útočná legenda Sigmy po sobotní porážce 1:7.

„Holice měla v minulých sezonách bídné výsledky, nasazení hráčů nebylo na třetiligové úrovni. Musíme se pokusit vše zlepšit. Ale pokusit se je jedna věc a realizace je věc druhá,“ prohlásil na začátku svého angažmá Roman Sedláček a ukázalo se, že realizace plánu pozvednout Holici skutečně selhala a startuje další záchranářská mise.

„Hráči mají sklopené hlavy, sedí, nemluví. Na tréninku jsou apatičtí, nechtějí chodit do soubojů. Vůbec nevím, kde se to v nich zlomilo. Nedokážu si to vysvětlit. Jestli se někdo uspokojil tím, že si vybojoval na začátku smlouvu a přestal se snažit,“ uvažoval o příčinách markantního propadu výkonnosti nyní už bývalý kouč HFK a dodal: „Jsem v šoku z toho, jak se někteří chovají na tréninku a v zápasech. Ale beru to na sebe a jsem ochoten odstoupit. Vedení musí přijít s trenérem, který kluky oživí a dostane je do provozní schopnosti hrát třetí ligu.“ 

Jeho nástupce by měl klub oznámit již v pondělí.

1. HFK Olomouc – SK Líšeň 1:7 (1:2)

Branky: 16. Seibert – 8. 67. 70. a 87. (z pen.) Pašek, 21. Vintr, 62. Minařík, 84. Frimmel. Rozhodčí: Kostelník – Koláček, Hanák. ŽK: Buček – Minařík, Zezula, Frimmel. Diváci: 96.

HFK: Mucha – Seibert, Řehák, Horka, Karčmář – Hornich, Banasik, Buček, Starý (65. Schmidt) – Dabič (65. Bořil), Krejčí (74. Tilkeridis). Trenér: Roman Sedláček.

Líšeň: Kotnour – Čampa, Zezula, Minárčík, Hanuš (72. Malík) – Minařík (66. Sedláček), Krška, Fall, Vintr – Pašek, Machálek (72. Frimmel). Trenér: Miloslav Machálek.