Trojice obžalovaných ze střížkovského klubu – prezident Karel Kapr a hráči Miroslav Obermajer a David Zoubek – zopakovala více méně to samé, co už dříve řekla do policejního protokolu a to včetně drobných nesrovnalostí.

„Musíte si sami zhodnotit, jestli to na vás působí věrohodně,“ říkal Petr Konečný, zástupce obžalovaného olomouckého brankáře Petra Drobisze.

Ten využil svého práva a vypovídat odmítl.

Jeho zástupce hovořil o tom proč, ale také o tom, že má v plánu předložit soudu důkazy, které zatím v kauze nezazněly.

Pan doktore probíhá zatím všechno podle vašich předpokladů?
Nevím, jak se to zdá z vašich pohledů, ale z mého se důkazní situace nijak nezměnila. Kdo tu kauzu sleduje, tak ví, že mimo výpovědí žádné důkazy nejsou. A něco nového nikdo nepředložil. Když to zrekapitulujeme znovu, tak maďarské detektory nevyšly, to si může každý objednat nějaký detektor.Na obálce otisky nejsou, igelitová taška je ztracena, peníze byly poslány na účet, to vám předpokládám nemusím vysvětlovat tak jako panu Kaprovi, co to znamená. Žádní svědci k dispozici nejsou, mobil stejně jako výpisy od operátorů nikdo nezajistil, takže mi řekněte, jaký jiný důkaz tady je.

Proč se Petr Drobisz rozhodl nevypovídal?
Pan Drobisz nevypovídá z jednoho jediného důvodu. Pokud se nic nestalo a soudce se ho zeptá, co před dvěma lety dělal, tak si to nevybaví. Byl to pro něj normální běžný zápas, po kterém slavil.

Máte vy nějaké nové důkazy?
Ano. S důkazy jsme čekali, až co řeknou ostatní. Máme něco připraveného, navrhneme je zítra, včetně svědků, takže možná se celá ta věc nějakým způsobem posune. Záleží na tom, jak soudce naše důkazy vyhodnotí. Čekali jsme, co řeknou ostatní, protože jsme nikomu nechtěli nahrávat.

Soudce konstatoval, že žádné zásadní nesrovnalosti ve výpovědích svědků nevidí, vy jste nějaké zaznamenal?
Zítra to více zrekapituluji, ale seděli jste tam stejně jako já, tak si to porovnejte, jestli tam nějaké rozpory jsou nebo nejsou. Jestli se vám zdá půlroční opatřování důkazů normální, nebo jestli jsou tam časové rozpory. Já zítra předložím nějaké časové záležitosti a z našich důkazů vyplyne, jestli pan Drobisz byl tam, kde má být.

Co si myslíte o tom, že pan Obermajer řekl, že peníze chtěli předem, dokonce, že k tomu proběhla nějaká schůzka a pan Zoubek naopak, že peníze měli převzít pouze v případě prohry, tedy po utkání?
To bych nechtěl rozebírat, v závěrečném návrhu to určitě udělám, ale myslím si, že všichni, kdo tam sedíte jste schopní posoudit, jestli je to věrohodné, nebo není. Mě to ani nepřísluší říkat vám to. Celé to ale není zatím kompletní, protože my ještě patrně zítra nějaké důkazy, které zatím nezazněly, navrhneme.

Proč podle vás byla osočena zrovna Sigma, proč k tomu došlo?
I k tomu budeme něco navrhovat. Ale není to podle nás otázky Sigmy nebo pana Drobisze. Jsou to věci, které jsou spíše svazové a celostátní. Jde to mimo Sigmu. Spíš to souvisí s činností našich funkcionářů ve svazových strukturách, aby upustili od rozhodnutí, která dělali, co může být jednoduššího, že na lidi, kteří upozorňují na nějaké nepravosti vytáhnete, že je dělají sami. I k tomuto se dostaneme. Nejde o pana Drobisze, ten byl jen v nesprávný čas na nesprávném místě. Koho jiného si měli vybrat. Byl to pro ně ideální výběr.

Pokud mluvíte o funkcionářích, tak máte na mysli konkrétně Jiřího Kubíčka?
Nechtěl bych jmenovat, ale zaznělo tu i druhé jméno (Jiří Ficner – pozn. red.), vůči kterému může být veden tento atak. Může být dokonce navrhován jako svědek, takže o tom bych nechtěl mluvit.

Co čekáte od výpovědi pana Kubíčka, ke které by mělo dojít odpoledne?
Pana Kubíčka jsem strašně dlouho neviděl. Kolují různé zvěsti. Od toho, že nebude vypovídat, nebo že se nedostaví, až po to, že se vyjádří jaksi negativně vůči klubu. Snad má s klubem nějaké problémy. Neviděl jsem ho snad dva měsíce, možná i déle. Nekontaktoval jsem ho, on za mnou nebyl, že by měl něco nového. Potkávám jen známé a ti mi říkají: já jsem s ním byl na pivu a on mi říkal… Ale je takových zvěstí je hodně. Musíme počkat na jednu hodinu.