V klubu jsou nyní čtyři gólmani – Černý, Drobisz, Lovásik a Vojáček. A kdo z nich bude chytat. „Ten nejlepší. A já se musím o místo poprat. Že bych měl pozici jistou, to si netroufám tvrdit,“ řekl Petr Drobisz.

Co rozhodlo o tom, že jste přestoupil do Olomouce? Zájem o vás měly také Teplice.

Měly. Ale Olomouc jednala nejseriozněji. Jsem rád, že to dopadlo takhle a jednání bylo korektní tak, jak bylo.

Byl jste také na zkouškách v cizině, v Řecku a Polsku.

No, to ani nebyly zkoušky. Měl jsme informace od těch, co to zprostředkovali, že v obou klubech hledají gólmana. V Řecku jsem přišel a ten gólman, co tam už neměl být, tam pořád byl. A v Polsku to bylo stejné. Tam jsem přijel a druhý den mi trenér gólmanů řekl, že se mu sice líbím, ale že tam brankáře mají a ten prodloužil smlouvu. Takže jsem si řekl, že už to v mém věku nebudu absolvovat, a jsem tady.

A cizina už vás neláká?

Samozřejmě jsem to chtěl a možná i ještě budu chtít zkusit. Ale bude mi jedenatřicet. Těšil jsem se do Olomouce a věřím, že tady dva tři roky odchytám a bude to klapat.

Paradoxně jste mohl poslat Sigmu do druhé ligy, když jste jí v jarním utkání vychytal pár tutovek.

To mohl. Ale byl jsem hráč Slovácka. Dělal jsem všechno pro to, aby se udrželo. Bohužel to nepomohlo.

V Uherském Hradišti jste byl šest sezon. Zažil jste vzestup i pád klubu. Ta poslední sezona z toto asi byla nejhorší, ne?

Určitě. To se všechno nakupilo. Dluhy a resty od pana Řezníka. Kádr se obměnil, zůstalo nás tam pět nebo šest. Sice jsme vyhráli na úvod sezony ve Zlíně a začali dobře, ale pak přišly prohry a sedla na nás psychická deka a už jsme se z toho nedostali celou sezonu.

Jaké to je pro brankáře chytat v týmu, který je stále na sestup?

Nejen pro brankáře je to nepříjemné. To bylo pro všechny kluky těžké. My jsme vyhráli v prvním kole a pak až na konci se Sigmou. To potom těžko máte chuť do tréninku. Vidíte, že nehrajete špatně, ale body nejsou. Motivace je čím dál těžší. Bylo to možná o jedné dvou výhrách. Kdybychom se chytili, tak to bylo lepší.

Na sestup ale byla i Sigma. Věříte, že už se jí to nebude týkat?

Kdybych měl pocit, že Sigma má kádr na sestup, tak sem asi nejdu. Těžký rok jsem měl ten poslední a doufám, že teď prožiju veselejší období. Doufám, že lepší střed budeme schopni hrát.Myslím, že ten kádr není na pozici, na které ligu skončil.

Bude pro vás výhodou, že ze Slovácka Sigma vzala i stopera Darka Šuškavčeviče, se kterým jste sehraní?

Je to lepší, že jsme přišli dva. Že se s Darkem známe. Ale myslím, že nebude problém. Jak jsem měl možnost za ty dva dny poznat kluky v kabině, tak to bude v pohodě.

Přišel jste do Olomouce jako brankářská jednička?

Jsou tady tři gólmani. Doufám, že spolu vytvoříme dobrý kolektiv a ten nejlepší bude chytat. Ale samozřejmě jsem nepřišel, abych seděl na lavičce. Takže se o místo poperu. Ale že bych měl pozici jedničky jistou, to si netroufám tvrdit. Ten nejlepší z gólmanů bude chytat.

A nelákal vás klub na to, když vás kupoval?

Samozřejmě sem nejdu proto, abych seděl na lavičce nebo na tribuně. Ale stát se může všechno. Nejdu sem s tím, že jsem jasná jednička. To musím ukázat na hřišti.