Olomoucký okresní soud, kterému se po odvolání státního zástupce vrátil tři roky starý případ uplaceného zápasu Gambrinus ligy mezi Sigmou Olomouc a střížkovskými Bohemians Praha, ve středu jednání znovu odročil.

Soudce Aleš Vašků pouze krátce vyslechl dva svědky a doplnil jejich výpovědi, jak mu uložila vyšší instance, a založil do spisu dopis od bývalého manažera Sigmy Jiřího Kubíčka, který byl adresován státnímu zástupci.

V Kubíčkově dopise se řeší hlavně to, jak Sigma mohla získat peníze na úplatek, aniž by tato transakce figurovala v účetních knihách. Olomoucký klub, který stále tvrdí, že k žádné korupci nedošlo, se hájil mimo jiné i tím, že v klubovém účetnictví neexistuje žádný „podezřelý" výběr.

„Je to pořád dokola. Pan Kubíček vždycky s něčím přijde, pak je to odročené a táhne se to dál," kroutil hlavou Drobisz při odchodu ze soudní síně.

„Přijde mi to celé absurdní. Řeší se tady neustále Sigma a její vnitřní spory. Obžalovaný jsem ale já, ale u soudu se stejně řeší něco jiného," uvedl Drobisz, který se osvobozujícího rozsudku dočkal téměř přesně před rokem.

Krajský soud však tento verdikt zrušil a případ se teď řeší nanovo.

„Nevím, co k tomu víc říct. Už jsem rezignovaný. Je jasné, že mezi Kubíčkem a Gajdou je nevraživost, ale mě tyhle věci nezajímají. Jsem rád, že alespoň nebudu muset být příště u toho a zase poslouchat nějaké nesmysly," řekl šestatřicetiletý Drobisz, který stále tajně doufá, že se ještě vrátí do profesionálního fotbalu.

Ještě chci chytat

Osmnáctiměsíční distanc od disciplinární komise FAČR mu vyprší v únoru.

„Chytat bych ještě chtěl. Uvidíme, jestli o mě bude mít někdo zájem," řekl brankář, bezprostředně po zveřejnění trestu připustil, že pro jeho kariéru to nejspíš znamená konec.

„Samozřejmě jedna věc je chtít se vrátit a druhá, jestli se to podaří, jaká bude realita. Rok a půl bez chytání je hodně dlouhá doba," uvědomuje si gólman s 283 prvoligovými starty.

V kondici se udržuje, jak se dá.

„Pomáhám u béčka jako asistent trenéra a teď ,když byli kluci zranění a z áčka nám nemohli chodit pomoct, tak jsem si na tréninku i zachytal. Uvidíme, jak se všechno vyvine," nechává Drobisz věcem volný průběh.

Pokud by k němu žádná profesionální nabídka nedorazila, svět by se mu prý nezbořil.

„Šel bych někam už jen pro radost," má dopředu jasno.