Olomoucký gólman Petr Drobisz ale čisté konto stejně neudržel, minutu před koncem základní hrací doby jej ze sporné penalty překonal Juraj Kucka.

Jaký to byl pocit chytat spornou penaltu v 89. minutě proti Spartě? Kucka vás nakonec překonal ranou doprostřed.
Chviličku jsem zvažoval, že bych zůstal stát. Ale to je strašně těžké, když běží 89. minuta. Myslím si, že to je škoda, protože jsme si nezasloužili prohrát. Bohužel, takový je sport. Někdy je krutý a nás to dnes vytrestalo. Nedá se nic dělat, musíme zvednout hlavy. Je mi líto, že byl plný dům a my se divákům neodvděčili vítězstvím.

Když se vrátíme k tomu spornému momentu, vy jste měl na celou situaci možná nejlepší výhled. Byla to podle vás od Rossiho ruka?
Rozhodčí ji pískl, takže bohužel to ruka byla. Já nevím, máme tady nějaké výklady pravidel, ale co naplat, na hřišti je pánem rozhodčí. A jak si to vyloží, je čistě na něm. Bohužel to pískl, my se můžeme stavět na hlavu a neuděláme s tím nic.

Celý tam zápas byl hodně emotivní, penalta v samotném závěru tomu jen přidala. Co jste na to říkal?
Samozřejmě jsou tam emoce. Člověk nechce prohrát penaltou v poslední minutě. Ale je to fotbal a občas se to stane. Já doufám, že příště se zase štěstí otočí k nám a třeba vyhrajeme my.

Zápas byl velmi vyrovnaný, v čem vám Sparta dělala největší problémy?
Sparta dobře hrála dozadu, v podstatě nás nepustila do žádné stoprocentní šance. Měli jsme hodně standardek, ale chyběla tomu finální fáze, lehkost, uvolnění se jeden přes jednoho. Musíme ale ocenit i kvalitu Sparty, která se na nás výborně přichystala.