Gólová hlavička Fjólusona dlouhou znamenala vedení Framu, které zrušil až minutu před koncem parádní ranou Brazilec Rossi. „Vždycky jde dělat něco víc, ale já jsem si hlídal přední tyč, kdyby náhodou ten hráč zakončoval,“ poznamenal k situaci z 21. minuty.

„Prohospodařili jsme první poločas, ale když budeme hrát s takovým nasazením jako posledních patnáct minut, tak na postup máme.

Rozhovor

Vy jste si dnes moc nezachytal. Jak jste viděl ten zápas přes více než polovinu hřiště?
Moc jsem si nezachytal. Spíš jsem si jen zakřičel. Zbytečně jsme se zbavovali míčů, kazili jsme rozehrávku, vůbec nevím proč. No a pak jsme inkasovali a to bylo přesně to, co si nikdo nepřál. Pak jsme se do zápasu dostali až v osmdesáté deváté minutě, kdy jsme najednou začali běhat.

Kde byl zásadní problém? Vypadalo to, že vám trochu chyběl pohyb.
Myslím, že jsme hlavně prohospodařili ten úvod, kde jsme se nechytli. Trvalo nám strašně dlouho než jsme se do toho dostali. Pohyb nám chyběl, ale když dal Rossi gól tak jsme najednou začali běhat a lítat. Teď můžeme být jenom rádi, že ho dal. Je před námi ještě odveta, dalších devadesát minut. A pokud budeme hrát s takovým nasazením jako posledních patnáct minut, tak si myslím, že na postup máme. Ale musíme to dostat do hlav a pak hlavně na hřiště.

Nemohla se na vás podepsat únava z přípravy, která byla o deset dnů kratší než obvykle?
Co můžu říct za sebe tak já jsem unavený nebyl, ale samozřejmě hráči se mohli cítit jinak. Myslím si, že nám chyběla spíš bojovnost. Byla to taková křeč, než pohoda. Odveta je otevřená. Myslím, že se přes ně dá přejít. Oni to doma před vlastními diváky třeba trošku víc otevřou a my to budeme být trochu jednodušší.

Ještě se vraťme ke gólové situaci. Kde se tam stala chyba?
Reagovali jsme strašně pozdě. Někteří hráči pak odběhli ze svých prostorů a najednou je tam neobsazený hráč na pětce, který sám hlavičkuje. Myslím si, že ten gól byl hlavně o koncentraci. To musíme do dalších zápasů zlepšit.

Neprojevila se třeba tak trochu absence Martina Hudce a Martina Komárka? V tomto složení hrála obrana poprvé.
To myslím, že ne. Máme tam zónu, která nám v ten moment přestala fungovat Tam vznikla ta díra, do které to soupeř krásně poslal a byl z toho bohužel gól.

Nemohl jste to třeba jako brankář vzít na sebe a vyběhnout pro ten centr?
Mohl nemohl. Vždycky se tam dá něco udělat. Ale já jsem se přesouval na přední tyč a hlídal jsem si aby, to ten hráč náhodou zakončoval. Bohužel jsem se tam nedostal. Ale teď už je to pryč. Je to 1:1. Máme půlku ještě před sebou takže musíme dát hlavu nahoru a poučit se.