Úvod vyšel skvěle domácím. Ve 4. minutě fauloval drahlovský Dokoupil ve vápně Hampla a sám postižený penaltu bezpečně proměnil. To ovšem bylo od domácích, co se týče proměňování šancí, vše. Hosté dokázali za pět minut kontrovat.

Natlačili se na polovinu domácích a Zaorálek lehkým lobem zaskočil domácího gólmana Žižku. Vyrovnávací gól zmrazil na dlouhou dobu aktivitu domácího týmu.

Hosté byli v útoku aktivnější, ale ke kloudné střele se dostali až minutu před koncem první půle. Nováček v týmu mladý Pluskal zkusil vystřelit téměř od brankové čáry a našel skulinku mezi tyčemi – 1:2.

Po přestávce měli první šanci Slavonínští. V 50. minutě zatáhl Šrom míč do vápna, namazal volnému Bezděkovi, ten z dobré pozice vystřelil vysoko nad.

To hosté byli ve střelbě úspěšnější. Přímý volný kop Zaorálka se odrazil od tyče i od gólmana Žižky, ale autor druhé branky hostů Pluskal byl u míče nejdříve a poslal ho do opuštěné branky – 1:3.

Až třetí gól domácí hráče probudil. Zvyšovali tlak na obranu hostů, během poslední půlhodinky si vynutili sedm rohových kopů, ale hlavičky Metelky a Korola minuly cíl a Korolovu střelu k tyči lapil gólman Procházka.

Na druhé straně mnoho nechybělo, aby hosté přidali sedm minut před koncem čtvrtý gól. Po přímém volném kopu Vrby vystřelil Šteier, míč vykopl z brankové čáry střídající Stryk…

Slavonín si tak připsal z úvodního zápasu nové sezóny porážku, což je určitě jedno z překvapení úvodního kola.

Sokol Slavonín – FC Drahlov 1:3 (1:2)

Branky: 4. Hampl (p.k.) – 44. a 58. Pluskal, 9. Zaorálek. Rozhodčí: Josef Václavík. ŽK: Metelka – Hejníček, Gisel.
Slavonín: Žižka – Poklop, Lojka, Tandler, Metelka, Suchánek (65. Meixner), Hampl, Bezděk, Šrom (87. Olša), Mikuš (76. Stryk), Korol. Trenér Rudolf Muchka.
Drahlov: Procházka – Giesel, Mádr, Dokoupil, Zaorálek, Líňa (52. Šteier), Kawij, Vrba, Pluskal (70. Přecechtěl), Hradečný, Hejníček (78. Hradil). Trenér Miroslav Panáček.