Zkušený stoper tak mohl po skončení vydařeného zápasu převzít superpohár.

„Já už jsem jako kapitán první trofej získal, když jsme vyhráli Tipsport Cup," smál se Škerle.

„Tohle je pokračování a já doufám, že počet získaných trofejí bude narůstat," vyprávěla s úsměvem třicetiletá opora obranných řad Sigmy.

Olomoučtí fotbalisté si ziskem trofeje aspoň částečně spravili chuť po vyřazení z Evropské ligy.

„Je to taková satisfakce. Chtěli jsme se soustředit na zisk superpoháru, což se nám podařilo. Teď nás to může nasměrovat správným směrem, snad to přeneseme do ligy," věří Škerle, který kapitánskou pásku před sezonou převzal po končícím Radimu Kučerovi.

Sigma měla zápas proti Liberci, který nenastoupil ve zcela kompletní sestavě, pod kontrolou a zaslouženě zvítězila 2:0.

„Šli jsme do toho s tím, že máme možnost získat další trofej, věřili jsme si na něj, i kdyby hráli v nejsilnější možné sestavě. Pro nás to bylo mistrovské utkání, které jsme hráli naplno. Nechtěli jsme nic podcenit a chtěli jsme si jít za vítězstvím," uvedl Škerle, který odtajnil cíle olomouckého klubu před startem nového ročníku Gambrinus ligy.

Cíle? Hrát o ty nejvyšší příčky

„Naše cíle jsou jasné, probojovat se do pohárů a hrát o ty nejvyšší příčky. Teď už by nás o Evropu nikdo připravit nemohl, takže se o to musíme poprat. Jak jsme ty cíle naplnili, si budeme moci říct až po třicátém kole. Musíme hrát kolo po kole a sbírat body. Chceme, aby na nás doma chodila dobrá divácká návštěva a aby byli fanoušci spokojení," vyprávěl Škerle, který věří, že hanácký celek může naplno bodovat i v prvním ligovém kole na půdě Českých Budějovic.

„Pokud budeme hrát, tak jak to máme naordinované a plnit taktické pokyny, tak podle mého máme na to, abychom bojovali o přední příčky. Máme silný široký kádr, takže když někdo vypadne, je tam adekvátní náhrada," prohlašuje olomoucký vůdce, který v Liberci nastoupil ve stoperské dvojici s ruskou posilou Igorem Golbanem.

Sigma ani jednou neinkasovala, přesto je podle Škerleho pořád na čem pracovat.

„Podle představ to není nikdy, pořád je co zlepšovat. Myslím, že některé situace můžeme řešit ještě lépe. Určitě na tom budeme chtít pořád pracovat," ujistil kapitán.