Zápas se hraje na Andrově stadionu ve středu 7. listopadu od 16 hodin. Vstup je zdarma.

Nejde už o nic menšího než o postup do jarní části soutěže, kde se mistrovská větev, kterou hraje Sigma, propojí s druhou částí soutěže, jež probíhá ve skupinách.

V prvním utkání si mladí Hanáci budou chtít vytvořit dobrou pozici pro odvetu. Tak jako se jim to povedlo v prvním kole se slovinským Mariborem. Výhra 4:1 položila základ pro postup.

„Kdyby to dopadlo stejně, bylo by to skvělé, ale znovu nám ukáže až zápas, jaké jsou reálné šance,“ řekl trenér olomoucké devatenáctky Tomáš Janotka.

O exotickém soupeři má dost informací.

„Je fakt, že s takovým týmem se prostě nepotkáváte, ale je 21. století, takže už není problém vidět jejich zápasy. Na druhou stranu z videa taky nepoznáte všechno,“ řekl.

Maccabi vyřadilo v prvním kole ruského šampiona z Machačkaly po výsledcích 2:3 venku a jasném vítězství 3:0 doma.

„Lepší ale byli v obou zápasech. Venku trochu smolně prohráli, doma ale dominovali. Je to mužstvo, které má velkou sílu dopředu. Na nás bude, abychom je zaměstnali také v defenzivě. Do jaké míry se to podaří, to uvidíme,“ pousmál se kouč.

Samí Izraelci a reprezentant Panamy

Tým má Maccabi složený téměř výhradně z domácích izraelských fotbalistů.

„Výjimkou je útočník nebo křídelní záložník Guerrero, což je reprezentant Panamy do 20 let. Na toho kluky upozorňujeme,“ prozradil Janotka.

„Rozhodující je pro nás ale hlavně vlastní výkon. Jako proti Mariboru. Jak to bude reálné, to se ukáže. Už fakt, že postoupili, signalizuje, že by měli být silnější,“ doplnil Janotka.

Ten bude postrádat oproti předchozím duelům v Youth League duo záložníků Ondřeje Zmrzlého a Daniela Grygara. Oba viděli ve vítězné odvetě v Mariboru (3:2) červené karty.

„Je to zásah do sestavy, ale poradíme si s tím. Z juniorky nám pomůže Jirka Spáčil, který je na listu starších hráčů,“ prozradil Janotka, který využije stejně jako v minulém utkání z loňské devatenáctky také obránce Diblíka a útočníka Zifčáka.