V sobotu 6. května se uskutečnil první ročník Jemelka Cupu, na kterém se představili fotbalisté a fotbalistky ročníku 2012 a mladších. Turnaj uspořádal SK Uničov společně s iniciativou Děti dětem. Zúčastnilo se jej 15 týmů (celkem 225 hráčů).

Nešlo ale pouze o sportovní výkony, na které dohlíželi například bývalí fotbalisté David Rozehnal s Martinem Blahou či bývalý hokejový brankář Marek Peksa, kteří jsou členy týmu osobností Děti dětem a dorazili předat medaile, podpořit účastníky a podepsat kartičky. Výtěžek z akce putoval na pomoc Laurince Košťálové, která trpí těžkou formou dětské epilepsie. I ona společně s rodiči mladým sportovcům fandila. Šek, který jí byl na závěr turnaje předán, nesl hodnotu 70 434 Kč.

„Laurinka peníze použije na speciální léčbu, která stojí několik tisíc měsíčně. Dále výtěžek z tomboly byl věnován dětem z Uničova, konktrétně danému ročníku 2012. Rodiče jim za něj pořídí sportovní vybavení,“ prozradil zakladatel iniciativy Děti dětem Rostislav Vaněk.

Jemelka Cup | Video: Jemelka Cup

„Jsme velice rádi, že jsme takto společně všichni mohli pomoci. Obrovské poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli a bez kterých bychom akci takového velkého rozsahu a společenského přesahu pořádat nemohli,“ sdělil trenér SK Uničov Lukáš Filinský. Na akci se podílelo spoustu společností a partnerů.

„Turnaj sklidil velký úspěch a pozitivní ohlasy nejen u hráčů, ale i u trenérů, rodičů a návštěvníků. Hlavním smyslem akce nebylo sportovní vítězství, ale pomoc malé Laurince,“ dodal Filinský.

„Jemelka Cup 23 byl velmi vydařený. Oslovili jsme naší charitativní myšlenkou zase jiné lidi, jiný region, což je perfektní. Václav Jemelka je členem našeho týmu osobností DĚTI DĚTEM, a tak byla volba na Uničov jasná. Už těším na druhý ročník, kterého se již Vašek určitě zúčastní,“ uvedl Rostislav Vaněk. Václav Jemelka se totiž nemohl zúčastnit z důvodu ligového utkání jeho celku Viktorie Plzeň.

A jaký byl průběh samotného dění na trávníku?

V dopoledním programu probíhaly boje ve třech základních skupinách po pěti týmech. Bojovalo se o postup do odpoledních bojů Ligy Mistrů, Evropské Ligy a Ligy Děti Dětem.

Ze základních skupin do Ligy Mistrů postoupil celek domácího SK Uničov a to společně s týmy SK Líšeň, TJ Svitavy, MFK Chrudim a FC Žďas Žďár nad Sázavou.

Do Evropské Ligy se probojovaly celky MFK Vítkovice, SK Sigma Olomouc, TJ Valašské Meziříčí, MFK Karviná a SK Hanácká Slavia Kroměříž.

V Lize Děti Dětem bojovaly o poháry týmy FK Frýdek-Místek, FK Šternberk, SK Líšeň, 1.FC Viktorie Přerov a HFK Olomouc.

Dřevěné poháry si tedy odvážely tyto vítězné týmy:

V Lize Mistrů zvítězil tým FC Žďas Žďár nad Sázavou před SK Uničov a MFK Chrudim,

V Evropské Lize zvítězil tým MFK Vítkovice před SK Sigma Olomouc a TJ Valašské Meziříčí a

V Lize Děti Dětem zvítězil tým FK Frýdek-Místek před FK Šternberk a SK Líšeň.

„Všichni hráči navíc získali na památku dřevěnou medaili, takže nikdo neodjížděl s prázdnou,“ uzavřel Lukáš Filinský.