Kalvoda: Doma nula bodů, venku osm? V zimě s tím musíme něco udělat

FOTOGALERIE / Fotbalisté HFK Olomouc si po solidním výkonu na horké vyškovské půdě odvezli cenný bod.

12.11.2017

V posledním podzimním kole Moravskoslezské ligy na domácím hřišti remizovali fotbalisté MFK Vyškov (v bílém) s HFK Olomouc 0:0.Foto: Deník / Vlach Zdeněk

K zápasu Moravskoslezské ligy přijel tým z Holice se zajímavou bilancí. Svých sedm bodů získal u soupeřů. Doma všech sedm zápasů prohrál.

Trend pokračoval i ve Vyškově odkud si odvezl osmý bod. A mnoho nechybělo, aby hosté měli všechny tři.

Mdlá první půle divákům nabídla jen dva zajímavé momenty před vyškovskou brankou. V 17. minutě musel domácí brankář Jakub Klimeš nadvakrát napravovat svoji hrubku. Po jeho špatném rozehrání nohou byl ve dvojnásobné tutovce Ondřej Buček. Tentýž hráč pak o osm minut později hlavou prodloužil centr z levé strany a domácí měli štěstí, že míč těsně minul Klimešovu bližší tyč.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, kteří si vypracovali šance, ale v zakončení ani jednou úspěšní nebyli. Střela Jana Krejčího z otočky těsně minula branku a gólové rány Louise Bennetta a Lukáše Lahodného vyrazil výborný brankář hostů Filip Mucha.

Nejblíže rozhodnutí byl střídající debutant v dresu áčka Kamerunec Kehassemea Franck Othniel Zoue. Nejprve z úhlu z levé strany pravačkou minul vzdálenější tyč a v 79. minutě se po ideální přihrávce Jana Koudelky ocitl sám na malém vápně. Jenže místo zakončení z první si míč zpracovával a Mucha mu stihl skočit pod nohy.

Tutovku pak v 75. minutě promarnil Nikolas Tilkeridis, když do centru místo hlavou naskočil na míč nohou a přehodil branku.

„S remízou jsem určitě spokojený, i když jsme sahali po více bodech. Ale byl to vyrovnaný zápas a ta remíza je spravedlivá. Vyškov je, myslím, čtvrtý, ale je vidět, že když to kluci poctivě odmakají v defenzívě, tak můžeme hrát rovnocenný zápas s každým soupeřem,“ řekl po utkání trenér HFK Leoš Kalvoda.

A nezapomněl okomentovat i zvláštní bilanci svých svěřenců, kteří všech osm získaných podzimních bodů získali na venkovních hřištích.

„To je paradox. Když jsem tu byl asi v roce 2005, tak jsme naopak všechno vyhrávali doma, třeba i v posledních minutách. Teď je to jinak, takže s tím musíme v zimní přestávce něco udělat. Toto mužstvo má určitě navíc, než předvádí,“ uzavřel.

Oprávněnost bodové dělby potvrdil domácí lodivod Jan Trousil, ovšem pocity prožíval naprosto jiné než Kalvoda.

„Z dvojzápasu Mohelnice - HFK Olomouc jsem chtěl šest bodů a máme dva, což je pro mě málo. A bod doma, to je vždycky ztráta. Nevím, proč jsme tak prohospodařili první poločas. Jediný, kdo chtěl hrát, byl Lahodný. Druhá půlka byla lepší a už tam byly šance, ale kvůli tomu prvnímu poločasu jsme si vítězství nezasloužili,“ připustil kouč Vyškova.

MFK Vyškov – HFK Olomouc 0:0

Rozhodčí: Šafrán – Mikeska, Duda. ŽK: Lahodný – Spurný. Diváků: 151.
Vyškov: Klimeš – Cvijović, J. Krejčí, Němeček – Studený (84. Rapouch) – Jeřábek, Lahodný, Bennett (60. Zoue), Matocha – Koudelka, Božović. Trenér: Jan Trousil.
HFK: Mucha – Přikryl, Horka, Plesník, Seibert – Buček, Spurný, Bořil, Tilkeridis (85. Starý) – M. Krejčí (72. Žůrek), Banasik. Trenér: Leoš Kalvoda.

Autor: Michal Kvasnica, Zdeněk Vlach

12.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Tomáš Chorý
18

Chorý: Moje budoucnost? Je to ještě daleko

Test olomouckých taxíků. Ilustrační foto.
3

Test olomouckých taxíků: vypnutý taxametr, černý pasažér a svatý místo ceníku

Auta stála na D35 kvůli nehodě, vletěla do nich řidička z levého pruhu

Dvojitá havárie se stala na dálnici kousek za Olomoucí.

Školačce na ulici ukradli mobil z ruky. "Nejsi na něj malá?" řekl zloděj

„Nejsi moc malá na takový telefon?“ S těmito slovy vytrhl neznámý zloděj z ruky mobilní telefon teprve desetileté dívce.

Opilý šofér mercedesu svištěl Olomoucí skoro 140 km/h

Pořádně šlápnul na plyn šofér mercedesu, který se v olomouckých ulicích na nějakou povolenou padesátku rozhodně neohlížel. Před tím si navíc také řádně přihnul.

Zemřela Jana Novotná, součást tenisových šampionů z Hané

FOTOGALERIE / Jako blesk z čistého nebe zapůsobila zpráva o úmrtí Jany Novotné. Wimbledonská vítězka z roku 1998 podlehla v neděli 19. listopadu 2017 těžké nemoci ve 49 letech.