Svěřenci Zbyňka Zbořila začali proti Uherskému Brodu dobře. Vytvořili si dvě velké šance, nejprve Jan Hladík přestřelil odkrytou bránu a poté Aleš Krč trefil tyč. Po půl hodině hry se Hanáci přece jen dokázali prosadit. Po akci Krče skóroval právě Hladík.

Ve druhém poločase byl domácí celek lepším týmem až do 57. minuty, kdy inkasoval střelou z přímého kopu. „Měli jsme tři, čtyři šance a dali jsme gól. Ve druhém poločase jsme ale inkasovali zase z první střely na bránu. Potom jsme to nezvládli psychicky, nedokázali jsme se dostat už do žádné šance. Co vám mám říkat, je to pro nás doma zakleté, ztratili jsme další zápas doma,“ hodnotil zápas domácí trenér Zbyněk Zbořil.

Uničov se nachází na deváté příčce a jako jeden z mála hrál své utkání až o víkendu. Hned šest duelů MSFL bylo na programu v pátek a to i zápas Líšně, která přijede do Uničova už tuto středu (hrát se bude od 17 hodin).

„Je to nejhorší možný scénář. Zápas jsme si nepředehráli a dnes to nebylo lehké. Líšeň přijede po dobrém výsledku z Kroměříže. Bude to válka a budu chtít, abychom ten zápas zvládli. Budeme hrát o důvěru diváků,“ zakončil Zbořil.

SK Uničov – ČSK Uherský Brod 1:1 (1:0)

Branky: 34. Hladík – 57. Šálek. Rozhodčí: Žurovec – Mikeska, Mojžíš. ŽK: Sklenář (Uh. B.). Diváci: 180.
Uničov: Uvízl – Purzitidis, Markovič, Vejvoda, Koutek (72. Můčka) – Binar (72. Dostál) – Hladík, Komenda, Vasiljev, Bača – Krč. Trenér: Zbyněk Zbořil.
Uherský Brod: Nemrava – David M., Vrága, Pavelka – David R., Šálek, Jaroněk (85. Mančík), Pochylý – Žůrek (77. Sklenář), Hruboš, Michalec (68. Dolina).  Trenér: Martin Onda.

MICHAL MUZIKANT