V úvodu zazlobili domácí. Tlakem, který byl donedávna jejich doménou, si vynutili dva rohové kopy v krátkém sledu, ale Kraličtí se celkem bez problémů ubránili. Zjistili, že to nebude v Dolanech tak horké, a také oni se pustili do útočení.

V 11. minutě měli první šanci po přímém volném kopu Pavlínského, ale jeho střelecký pokus příliš problémů domácí obraně nezpůsobil. Na druhé straně se dostal o tři minuty později do gólovky Jorda, ale mířil jen do náruče gólmana. Stejný hráč se dočkal ve 28. minutě.

Krátce po rozehrání přímého volného kopu dostal míč na hranici vápna a pěknou střelou na zadní tyč otevřel skóre zápasu. Hosté mohli kontrovat ve 39. minutě, ale na krásný míč Valtra do malého vápna žádný z kralických útočníků nezareagoval. Hned v úvodu druhé půle měli další velkou šanci hosté. Lehký namazal Petrželovi, ale jeho hlavička šla těsně nad.

V následující čtvrthodině měli mírnou převahu domácí, ale jejich aktivita měla sestupnou tendenci a v 62. minutě na to doplatili. Hosté dokázali přečíslit domácí obranu, Petržela nezištně namazal Hladkému a bylo srovnáno. Domácí ztratili vedení a strachovali se, aby nepřišli i o těžce vydolovaný bodík. Hráli křečovitě, bez nápadu.

FC Dolany - FC Kralice na Hané 1:1 (1:0)


Branky: 28. Jorda - 62. Hladký. Rozhodčí: Václav Pěček. ŽK: Kaczmarczyk, Bergmann, Svoboda - Petržela, Pavlinský, Kolář, Coufal. Diváků: 50.
Dolany: Benčík - Horák, Pospíšil, Hubeňák (79. Hegr), Novák - Bergmann, Kaczmarczyk, Navrátil, Smolák - Jorda, Hradil. Trenér Jiří Navrátil.
Kralice: Kofroň - Dostál, Ohlídal, Valtr, Havlíček -Kolář (72. Coufal), R. Petržela, Růžička, Pavlinský - Lehký (90. Kaštil), Z. Petržela (89. Pejřimovský). Trenér Zdeněk Chytka.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika