„Je to ostuda," láteřil trenér hostů Petr Mrázek. „Dolany daly nejméně gólů v soutěži a my tady dostaneme čtyři góly," nechápal.

To kouč Dolan Petr Máčala, který znovu více než hodinu strávil přímo na trávníku a dokonce se podílel na jedné z branek, naopak chválil a chválil.

„Byl to z naší strany skvělý zápas. Soupeře jsme téměř do ničeho nepustili a konečně jsme i proměnili šance. Byl to určitě náš nejlepší výkon na jaře," řekl.

Už do poločasu jeho mužstvo vedlo o tři góly. Po rohovém kopu otevřel skóre Čech, další standardka přinesla gól stopera Pence a třetí zásah obstaral přesným zakončením Volf po individuální akci Holáska.

„První poločas byl velmi špatný a na hráče jsem se hodně zlobil. Zklamali mě. Nesahám k tomu často, ale tentokrát jsem je musel seřvat. Druhá půle už byla trochu lepší, ale stejně jsme dostali další gól a za stavu 3:0 už stejně není co hodnotit," uvedl kouč Litovle Mrázek.

Po přestávce si sice jeho tým už vytvořil dvě šance, ale neproměnil žádnou.

Naopak po akci kouče Dolan Máčaly ještě jednou inkasoval z kopačky Kubečka, který dal svůj první gól v dospělé kategorii.

„Herně to nebylo špatné už v předchozích zápasech. Škoda, že jsme neproměňovali šance jako dnes už o pár kol dřív, mohli jsme být někde jinde," konstatoval Máčala.

Dolany totiž zůstávají i dál poslední.

Litovel je v klidném středu tabulky, pro příští sezonu ji ale čeká hodně práce.

„Poté, co nám odjel Planička do Kanady nám přestala fungovat obrana. Téměř každá situace je pro nás nebezpečná. Nejsme schopni ubránit ani ty nejjednodušší situace. Na taktické stránce budeme muset hodně zapracovat," řekl bývalý prvoligový obránce.

FC Dolany – Tatran Litovel 4:0 (3:0)

Branky: 7. Čech, 20. Penc, 32. Volf, 61. Kubeček. Rozhodčí: Částečka – Motal, Kopecký.

Dolany: Benčík – Hradil, Penc, Novák, Valenta – Grossmann (80. Liška), Volf, Kubeček, Holásek – Máčala (68. Hrdlička), Čech. Hrající trenér: Petr Máčala.

Litovel: Procházka – Krátký, Heinz (30. Šrom), Jindra, Miklánek – Bednář (46. Vaca), Kratochvíl, Kučera, Kvapil – Čep, Dragon (68. Šilberský). Trenér: Petr Mrázek.