„Určitě končím, protože jsem byl v Dolanech v podstatě jenom na záskok. Asi se zase vrátí Petr Máčala, to nevím, ale já tady stoprocentně nic dělat nebudu," prohlásil Matuška po utkání.

Zdroj: KFS Olomouc

„Pokud budu někde dělat, tak s mládeží. Muži mě už za těch deset let v těchto soutěžích trošičku zklamali," dodal.

Dolany se naposledy pod jeho vedením v první půli ubránily několika želatovickým šancím.

Stanislav Jemelka se ve 22. minutě dostal skrz obranu až k Benčíkovi, v klíčovém okamžiku však podklouzl. Obdobně si hostující útočník počínal minutu i před koncem poločasu, kdy dolanský brankář jeho ránu bravurně vyrazil nohou. Jiří Benčík se navíc ještě zaskvěl proti dělovce Bouchalíka.

Bez slibných příležitostí ale nebyli ani domácí. Na Volfa si nejprve počíhal gólman Čech a dolanský matador poté po střetu s obráncem padl v šestnáctce k zemi. Rozhodčí však penaltu neodpískal, i když se jí Matuškovi svěřenci hlasitě dožadovali.

Ještě předtím poslal Penc na levém křídle do úniku Holáska. Ten si naběhl před bránu a vystřelil, leč těsně minul vzdálenější tyč.

„Optická převaha, kterou jsme měli, se nám nepodařila zúročit," mrzelo Dana Matušku.

Góly padaly až po přestávce, a to po jednom na každé straně. Želatovice poslal v 58. minutě do vedení Tomáš Matušík, který využil Jemelkovy zpětné přihrávky.

Dolany se však nevzdaly a Zdeněk Volf necelých deset minut nato po Čapkově prostrčení nekompromisní ranou srovnal.

Další branka již nepadla, byť zejména hostující celek k ní měl hodně blízko. Jemelkův pokus vytáhl skvělý Benčík na tyč a Calábkově střele zase k úspěchu scházelo pár centimetrů.

Obě mužstva si tak v závěrečném kole krajského přeboru rozdělila po bodu.

„Pro mě to byl náš nejpodařenější domácí zápas. Neberu ten s Klenovicemi, které tomu nestačily a skončily tak, jak skončily," prozradil dolanský trenér Dan Matuška.

Naopak želatovický lodivod Pavel Hošek s výkonem svého výběru spokojený nebyl:

„Výsledek 1:1 je podle mne zasloužený pro oba dva týmy. Měli jsme sice více gólových šancí, ale fotbal byl z naší strany chaotický. Nehrálo šest hráčů ze základní sestavy a bylo to takové v křeči. Možná střetnutí trochu ovlivnilo i počasí, každopádně jsem čekal od kluků větší lehkost. Byť mužstvo v posledním duelu sezóny asi těžko hledalo motivaci, " uvedl kouč a zároveň zhodnotil i celý uplynulý hrací ročník.

„Měl jsem trochu větší ambice. Hlavně na jaře se hráči potýkali se zraněními, takže jsme na zápasy jezdili třeba ve dvanácti lidech. Přesto jsme dokázali bodovat na hřištích silných soupeřů, aspirantů na postup. Na druhou stranu tam byla i nepovedená utkání, kdy jsme měli protivníka přehrát a nepřehráli jsme ho, jako například právě v Dolanech. Střed tabulky a zisk 41 bodů je slušný, to jsme snad v Želatovicích ještě nikdy nezískali. Ale měl jsem sportovní cíl skončit do pátého místa, takže to je pro mě trochu zklamání," přiznal Hošek.

Jeho protějšek Dan Matuška se pro změnu vrátil k půlroku, během něhož Dolany v krajské soutěži zachránil:

„Řekl bych, že je to zázrak. Udělali jsme asi osm bodů a ta mužstva, která zůstala pod námi, ani tolik bodů uhrát nedokázala. Je to málo. Dolany se pět let zachraňovaly a povedlo se jim to, ovšem je potřeba pracovat trošku koncepčně. A vědět, že když se teď zachrání, tak příští rok by měly mít tým, jenž na tu soutěž bude stačit," pousmál se.

„To ale bude věc klubu, já už tu nebudu," doplnil trenér Dan Matuška.

FC Dolany – FC Želatovice 1:1 (0:0)

Branky: 67. Volf – 58. Matušík. Rozhodčí: Podhajský – Vojáček, Bartuněk. ŽK: Škoda – Fabián.

Dolany: Benčík – Valenta, Hradil, Škoda, Procházka – Penc, Bergmann – Čapek, Martin Liška I, Holásek (46. Grossmann) – Volf. Trenér: Dan Matuška.

Želatovice: Čech – Stokláska, Zehnálek, Mackovík, Čtvrtníček – Kratochvíl (71. Martin Liška II), Matušík, Calábek, Bouchalík (63. Herman) – Fabián – S. Jemelka. Trenér: Pavel Hošek.

PETR KOMÁREK