„Byl to náš nejhorší výkon podzimu, takhle hrát kluky jsem dlouho neviděl. Byli zoufalí v zakončení a předvedli spoustu individuálních chyb. Dolanům jsme darovali gólovky i tři body," kroutil hlavou kralický trenér Petr Gottwald.

„Já jsem spokojený se třemi body. Akorát mě mrzí závěr, kdy jsme nekoncentrovaností nechali soupeře snížit," prohlásil kouč Dolan Petr Máčala.

Domácí se ujali vedení v závěru první půle, kdy se trefil útočník Volf. Další šance domácího celku, z nichž největší měl Grossmann, zůstaly nevyužité. Ve druhém poločase zahodili hosté velký počet nadějných příležitostí, za což zaplatili dalšími dvěma inkasovanými brankami z kopaček Volfa a Čecha, který se trefil nádherně do šibenice. „Směřovali jsme za vítězstvím. V závěru jsme si to sami zkomplikovali a soupeři se povedlo korigovat skóre," mrzelo trenéra Máčalu.

Hosté se v závěru vzepřeli nepříznivému osudu, trefy Pořízky a Dostála ale na body nestačily. Domácí tak poprvé v sezoně zvítězili. „Měl jsem trochu problémy se sestavou, takže jsem rád, že to kluci zvládli," těšilo domácího lodivoda Máčalu.

Hostující trenér po zápase mohl jenom kroutit hlavou. „Dolany musím pasovat na jednoho z aspirantů na padáka, protože to byl nejhorší soubor, který jsem viděl za poslední rok a půl, kdy trénuji v Kralicích. My jsme se jim tak dokonale přizpůsobili, že jsme byli ještě o chloupek horší a více neschopní překonat brankáře. Musíme si, jak se říká lidově, naliskat a pokračovat v dalším zápase," řekl trenér Gottwald.

Kaňkou zápasu byla závěrečná strkanice, ve které domácí Hradil udeřil do zátylku kralického útočníka Lehkého, za což si prohlédl červenou kartu. „Byl jsem strašně moc rád, že to viděl pomezní rozhodčí. Takové zákeřné věci se nedělají a doufám, že ten hráč bude potrestaný na minimálně pět šest zápasů, protože takového gaunera jsem už dlouho neviděl," prohlásil Gottwald.

FC Dolany – FC Kralice na Hané 3:2 (1:0)

Branky: 40. a 60. Volf, 70. Čech – 88. Pořízka, 90. Dostál. Rozhodčí: Krobot – Hampl, Straka. ČK: 90. Hradil (Dolany).

Dolany: Benčík – Hradil, Penc, Novák, Václavík – Grossmann (70. Dlabal), Valenta, Čech, Schvarz – Samek (80. Čapek), Volf. Trenér: Petr Máčala.

Kralice: Krejčí – Valtr (76. Šín), Martinka, O. Petržela, Vitásek – Dostál, Nečas, Pořízka, Cibulka – Z. Petržela, Lehký. Trenér: Petr Gottwald.