Domácí zahájili utkání opatrně, přesto měli první šance oni. V osmé minutě unikl po levém křídle Pavlíček, ale na jeho centr Kluka nedosáhl. O tři minuty později střílel Smolák, ale mířil do oblak.

V 18. minutě domácí faulovali na hranici velkého vápna a standardku hosté využili. Na centr si naběhl Šabo a zblízka prostřelil domácího brankáře Benčíka. Domácí srovnali za pět minut.

Po autovém vhazování přihrál Pavlíček šikovně Smolákovi, který vymetl pavučiny Matějíčkovy svatyně. Remíza trvala jen deset minut. Ve 33. minutě hosté přečíslili domácí obranu a domácí gólman se ocitl v roli statisty. Na střelu Nováka neměl nárok.

Hned z protiútoku mohlo být srovnáno, ale po Pavlíčkově přihrávce nastřelil Václavík břevno. Ve zbytku první půle se hrál otevřený fotbal s větším tlakem hostů, ale jejich snaha většinou končila v ofsajdové pasti.

Začátek druhého poločasu patřil rovněž hostům, domácí se dostali na dostřel šumperské svatyně poprvé v 57. minutě, ale hlavička Pospíšila šla mimo. O minutu později střílel mimo i Václavík a následně Smolák přestřelil.

I v další fázi zápasu měli více ze hry domácí, ale přesnou mušku nenašli. V závěru zápasu Dolany ještě přitlačily a pokoušely se zvrátit výsledek, ale hosté chytrou hrou nedali domácím šanci.

FC Dolany – FK Šumperk 1:2 (1:2)

Branky: 23. Smolák – 18. Šabo, 33. Novák. Rozhodčí: Karel Raška. ŽK: Václavík, Hrabal, Horák – Knápek.
Dolany: Benčík – Horák, Pospíšil, Hrabal, Kolář, Bergmann, Václavík (58. Grossmann), Pavlíček, Smolák, Kluka, Hradil. Trenér Jiří Navrátil.
Šumperk: Matějíček – Šabo (46. Janíček), Reichl, Strnad, Málko, Opravil, Klemsa (92. Valenta), Knápek, Sita, Novák, Horák (77. Navrátil). Trenér Ivan Čech.

Bohuslav Jareš