„Na naše poměry byl Šumperk opravdu příliš těžký soupeř. Na druhou stranu jsme nebyli zase tak bídní jako v předchozích zápasech," konstatoval Matuška.

Ač to může znít po porážce 0:3 a celkem deváté prohře v řadě nepatřičně. Od výkonu by se snad Dolanští mohli odrazit zase nahoru.

„Řekl bych, že teď nás čekají tři zápasy, které budou pro případnou záchranu rozhodující. Když se dáme dohromady jako mužstvo, tak bychom se odrazit mohli. Ale všechno je to o tom, co zvládneme udělat v týdnu na tréninku," podotkl Matuška.

Se Šumperkem, aspirantem postupu do divize, jeho tým asi neměl na víc než čestnou porážku. „Dostali jsme gól po standardce, kdy jsme nepohlídali přední tyč. Druhý přišel po naší hloupé chybě a třetí v závěru. Ale směrem dopředu jsme si nějaké šance vypracovali. Jednu měl Volf, další hlavou škoda. Oproti předchozím zápasům jsme se trochu zlepšili," uvedl kouč Dolan.

Vedoucí gól hostů vstřelil po rohovém kopu šumperský záložník Lukáš Reichl. „Ta branka nás uklidnila. Už předtím jsme měli dvě tutovky. Šalamoun hlavou trefil gólmana a Lukas uklízel do prázdné branky, ale netrefil," vykládal trenér Šumperku Zdeněk Strouhal.

Definitivně pak podle něj rozhodla duel druhá branka na začátku druhé půle. Lukáš Horák prošel přes tři obránce a zavěsil do šibenice. „Pak už jsme zápas kontrolovali. Domácí hrozili ze standardních situací, protože k tomu mají vhodné typy hráčů. Sypali to do vápna ze všech pozic. Naší kvalitou v zadních řadách jsme to ale zvládli," řekl Strouhal.

Třetí branku přidal Šumperk v závěru, kdy se prosadil Klemsa. „Branek jsme určitě mohli nastřílet i víc. Ale na druhou stranu nemůžete dohrát úplně všechny situace. Rozdíl tří gólů byl asi odpovídající," uvedl Strouhal.

Jeho tým vede tabulku o jeden bod před Novými Sady, které však mají utkání k dobru.

FC Dolany – FK SAN-JV Šumperk 0:3 (0:1)

Branky: 30. Reichl, 55. L. Horák, 89. Klemsa. Rozhodčí: Zelík – Knoll, Vičar.
Dolany: Benčík – Čapek, Penc, Škoda, Procházka (46. Hradil) – V. Valenta, Liška (70. Chlanda), Grossmann, Holásek – Volf, Šimek. Trenér: Dan Matuška.
Šumperk: Kreizl – Hruda, Herynek, Skopal, S. Valenta – Reichl - Klemsa, Šalamoun, L. Horák, Lukas (70. Křepelka) – Podhorný (80. Vývoda). Trenér: Zdeněk Strouhal.