FC Kralice na Hané – FC Dolany 2:2 (2:1)

Za pěkného, snad až příliš horkého počasí, předvedly Dolany v Kralicích pohledný fotbal. Od prvních minut hry s poměrně výraznou převahou, ale po chybě v kombinaci hostů se v 15. minutě zmocnil míče domácí Petržela a v situacích, kdy jde sám na brankáře, se nemýlí – 1:0.

O minutu později mohlo být srovnáno, ale přímý volný kop Bergmanna skončil na tyči. Ve 20. minutě obrana hostů podruhé zazmatkovala, ale tentokrát gólman Benčík svůj tým dvakrát podržel.

V další fázi první půle měli šance hosté. Ve 26. minutě však Pavlíček trefil tyč a ve 30. minutě Smolák pro změnu břevno. Za další dvě minuty se Horák protáhl mezi dvěma obránci, byl sražen, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

Ve 37. minutě zahrál kralický obránce před hlavičkujícím Pospíšilem rukou, rozhodčí byl oslněn a přestupek proti pravidlům nechal opět bez povšimnutí.

Dolanští se tak vyrovnání dočkali až o dvě minuty později. Po dobře zahraném přímém volném kopu střílel do prázdné Horák. Z vyrovnání se hosté příliš dlouho neradovali.

Ve 43. minutě, po ojedinělém závaru ve vápně Dolan, přidal druhou branku domácích krásnou střelou z dvaceti metrů autor úvodního gólu Petržela.

Téměř celý druhý poločas patřil hostům. V 55. minutě byl neúspěšný Jorda. Ač byl zcela sám před gólmanem Kofroněm nedal. V 73. minutě vychytal Kofroň nádhernou hlavičku Pospíšila a v 79. minutě Kofroň čaroval po teči vlastní obrany přímého volného kopu hostů.

Až v 88. minutě se Jorda zavěsil do vzduchu a nedal brankáři šanci – 2:2. Hosté mohli utrhnout všechny tři body, ale sražení Kaczmarczyka v malém vápně rozhodčí v 90. minutě nepotrestal…

Branky: 15. a 43. Petržela – 39. Horák, 88. Jorda. Rozhodčí: Jiří Němec. ŽK: Lehký, Kofroň – Pospíšil, Hradil, Smolák, Horák. Kralice: Kofroň – Neoral, Trnavský, Losman (46. Bukovec), Havlíček, Coufal (65. Vybíhal), Dostál, Růžička, Liška, Lehký (86. Kaštil), Petržela. Trenér Chyťka.

Dolany: Benčík – Horák, Pospíšil, Václavík, Kolář, Bergmann, Kaczmarczyk, Pavlíček (46. Jorda), Smolák, Kluka (60. Hubeňák), Hradil. Trenér Jiří Navrátil.