„Věděli jsme, že je Jiskra kvalitní soupeř, takže jsme se na ni poctivě připravili. A musím říct, že to kluci znovu zvládli na výbornou a všichni do jednoho podali nadstandardní výkon," sršel po zápase optimismem dolanský trenér Vojtěch Pospíšil.

Během zápasu nepadla žádná branka jak v prvním, tak ani v druhém poločase a dokonce ani během třiceti nastavených minut. Ke slovu tak musela přijít penaltová loterie.

„Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, bez jakýchkoli výkyvů na jednu či druhou stranu. Do poslední minuty se tak nevědělo, kdo vyhraje a musely to rozseknout penalty. Celý tým musím strašně moc pochválit," pokračoval dolanský kouč.

Co ale prodloužení divákům nabídlo, byly dvě červené karty. Nejdříve se ve 101. minutě z hřiště odporoučel rýmařovský Jeřábek, aby ho pak za dalších sedm minut následoval domácí Tomáš Kaluža.

Mojmír Chytil. Ilustrační foto
Mojmír Chytil po Baníku: Pokud budeme vyhrávat, ať dává góly třeba i gólman

Je to samozřejmě neobvyklá situace. Byla ale dána obrovskou náročností zápasu. Hráči z únavy vytvářeli chyby a po nich museli často takzvaně tahat za záchrannou brzdu," hledal příčiny Pospíšil.

V penaltovém rozstřelu měli nakonec více štěstí favorizovaní hosté, za které se trefili Václav Konečný, Jan Tihelka, kapitán Kamil Kocúr a Dušan Dostál. Za domácí mířili přesně pouze Ondřej Seibert a Matěj Kročil. Pavel Koiš a kapitán Aleš Foukal selhali.

I tak ale mohou být v Dolanech spokojeni. Až čtrnáctý tým loňského krajského přeboru šel totiž nyní pod novým koučem herně nahoru a po senzačním vyřazení Šternberka zatopil dalšímu favoritovi.

Posedlí Dakarem v Přerově 2022
FOTO + VIDEO: Kamion či čtyřkolka na podmáčené trati. Dakar v Přerově bavil

„Oba dva zápasy byly z naší strany velice kvalitní a doufám, že nás do dalšího průběhu sezony nabijou tak, abychom v naší výborné hře pokračovali a posunuli Dolany konečně do trochu jiných tabulkových pater, než tomu bylo v posledních několika letech," uzavřel Vojtěch Pospíšil.

FC Dolany - SK Jiskra Rýmařov 0:1 po pen. (2:4)

Proměnili: Seibert, Kročil – Konečný, Tihelka, K. Kocúr, Dostál. Neproměnili: Koiš, Foukal.

Rozhodčí: Sivera - Julínek, Malimánek. ŽK: Kaluža, Foukal, Outlý, Doubrava, Vlk – D. Furik, Dostál. ČK: Kaluža – Jeřábek. Diváků: 80.

Dolany: Huňka – Kaluža, Foukal, Grossmann (6. Macháček), Pirek (46. Bouhkatem), Seibert, Outlý (90.+16 Jahoda), Kubeček (90.+11 Kročil), Korec (78. Koiš), Doubrava, Vlk. Trenér: Vojtěch Pospíšil

Rýmařov: Kameník – D. Furik (90.+1 Kršek), K. Kocúr, Hleba, J. Kocúr – Michalík (46. Tihelka), M. Furik (90.+12 Hradil), Dostál, Navrátil (71. Konečný) – Jeřábek, Čikl. Trenér: Milan Furik