„Hráli jsme špatně, navíc nám poslední tři týdny po příjezdu ze soustředění velmi poklesla tréninková docházka. Ať už vinou dlouhodobých zranění nebo nemocí po soustředění. Chřipková epidemie se nás také týkala, ale na to se nechci vymlouvat. Hráli noví hráči, někteří líp a jiní hůř. Ale soupeř vyhrál zaslouženě a my jsme na ně neměli," musel sportovně uznat po nepovedené jarní premiéře zkušený olomoucký trenér.

Ten nemohl pro úvodní zápas druhé části sezony využít hned několik fotbalistů.

„Zlomené zápěstí má Hodis, Navrátil má zraněné šlachy na ruce. Alexa, který patřil 
v přípravě k nejlepším, nemohl. Dvorský je zraněný 
a Režný s Dvořákem nám odešli do Rakouska. Pět šest hráčů, kteří by byli v základu, nehráli," posteskl si Trnečka a doplnil: „Kádr není až tak kvalitní, aby tam bylo patnáct stejných hráčů. Ostatní dostali šanci a zhostili se jí tak, jak mohli."

Velké potíže dělal novosadské defenzivě velmi aktivní forvard Petrovic Filip Panák, který se mohl po necelé hodině radovat z hattricku.

„První gól byl takový naivní. Obešel Vacka a šel trošku z boku sám a dal to na zadní tyč. Druhý gól byl centr zprava, obránce podskočil balon a Panák za ním hlavičkoval z malého vápna na 0:2. Při třetím gólu si udělal zase druhého stopera a zase to dal zboku na zadní tyč. Byly to hrubé chyby," popsal klíčové situace Karel Trnečka, který však kromě pokárání defenzivy uznal také šikovnost útočníka Panáka.

Novosadský celek si přitom také vypracoval příležitosti, kromě tradiční kombinace však Olomoučanům chyběla i lepší produktivita.

„Patnáct dvacet minut tam byly nějaké šance, ale trefili jsme gólmana, tyčku nebo to šlo vedle. V tom zápase bychom nedali gól, ani kdybychom hráli ještě dvě hodiny," krčil rameny Trnečka 
a pokračoval: „Režný odešel, byl to jeden z našich nejlepších střelců. Na jeho postu hrál Blaha, který je po zranění kolene, měl jen dva tréninky a musel nastoupit. Nebyl ve své kůži ani Vilda Papica," promluvil o útočném trápení ostřílený fotbalový lodivod.

Ani dva tréninky za týden

Komplikace ve hře divizního nováčka podle Trnečky pramení ve slabé účasti na tréninkových jednotkách.

„Mám problém, že hráči chodí hrozně málo trénovat. Kvůli zraněním, nemocem nebo pracovním povinnostem. Neřekl bych, že je to špatnou tréninkovou morálkou. Hráči by třeba chtěli, ale nakonec je to na trénincích horší, než když jsme hráli krajský přebor. Chodilo mi tam víc hráčů než teď, když hrajeme na čele divize," prozradil kouč Trnečka, který si také spočítal docházku svých svěřenců.

„Dělal jsem si analýzu a z dvanácti tréninků měl nejlepší docházku Škoda, který byl na sedmi. To nejsou ani dva tréninky za týden. A hrejte divizi, když máte dva tréninky za týden. Soutěž je kvalitnější a bez přípravy to nejde hrát," zopakoval trenér Nových Sadů.

Řešení náročné situace viděl Karel Trnečka v návratu zraněných fotbalistů základní novosadské jedenáctky.

„Vidím možnost jedině v tom, že se uzdraví hráči, kteří chybí do základu. Alexa by měl být k dispozici, Hodisovi sundají sádru a začne trénovat. Dvorského jsem poslal do Prostějova k fyzioterapeutovi, má něco s třísly. Mira Navrátil bude vytahovat stehy z ruky a řekne mi, co bude dál. Doufám, že i ostatní si uvědomí, že to bez tréninku nejde. Musí se zamyslet sami nad sebou. Myslím, že se to zlepší. Budou lepší terény 
a počasí, nebude tolik nemocí," vyhlížel Karel Trnečka.

Pro Nové Sady je určitou pomocí příchod mladých dorostenců ze Sigmy či Valašského Meziříčí. Mezi třemi tyčemi nezklamal Trnečku Marek Kalina.

Šanci dostali dorostenci ze Sigmy

„S gólmany jsem se zase domluvil, že pokud to trošku půjde, tak se budou střídat opět po dvou zápasech. Tak jak to bylo loni, když tam byl mladý Psotka. Při gólech na něj šel dvakrát sám zboku 
a jednou hlavičkoval z malého vápna. Za góly nemohl, dvakrát tam měl nejistotu při výkopech. Ale byl to první zápas v divizi, takže to se musí zohlednit. V posledních minutách nás i několikrát podržel. Zhostil se toho dobře," prohlásil Karel Trnečka.

Dalšími hráči, kteří budou sbírat v Olomouci zkušenosti s dospělým fotbalem, jsou Marek Brhel a Adam Dlouhý.

„Na poslední chvíli jsem vzal ze Sigmy ještě Brhela, taky to byl jeho první zápas v mužské kopané. Byl předtím zraněný, v přípravě s námi hrál jen proti Chválkovicím a tam se to nedá úplně posoudit. Ještě to nebylo podle představ. Dalšího dorostence jsme tam měli Dlouhého z Valašského Meziříčí," hodnotil na závěr mladíky trenér Karel Trnečka.