„Myslím, že jsme tady odevzdali dobrý výkon. Divákům se zápas musel líbit. Bylo to výborné utkání," pochvaloval si čtyřiatřicetiletý záložník.

Zavadil sice opustil Sigmu již před třinácti lety, přesto má k Olomouci stále blízko.

„Je pravda, že jsem tady hrál v žácích a kousek odsud taky žiju. Mám zde rodiče i bráchu. Jezdím sem často, většinou dvakrát v týdnu. Ani teď nepojedu se spoluhráči do Brna, ale rovnou domů k našim," nechal se po zápase slyšet olomoucký rodák.

Zavadilův tým na Hané předvedl perfektní výkon. Sigmu kromě standardních situací k ničemu nepustil a sám si vypracoval několik dobrých příležitostí.

„Hodně jsme se připravovali na celou středovou řadu. Ať už Ordoš, Hořava nebo Pospíšil, ti dělají Olomouci hru. Jsou to výborní hráči, ale my jsme je velmi dobře pokryli," těšilo Zavadila.

Brno si nakonec mohlo z Androva stadionu odvézt všechny tři body. Zavadilově parádnímu voleji v 90. minutě chybělo jen pár decimetrů.

„Do poslední chvíle jsem se rozmýšlel, jestli si to mám ještě sklepnout. Nakonec jsem to zkusil hned a chybělo málo," mrzelo brněnského fotbalistu.

Zbrojovce vyšel vstup do ligy nad očekávání a staronový účastník Gambrinus ligy se drží v horních patrech tabulky.

„Měli jsme výborný start do ligy a teď v tom jen pokračujeme. Po minulé výhře nad Jihlavou jsme získali pohodu. Dobře jsme se připravili i na Olomouc, a když poctivě pracujete, výsledky se pak dostaví," řekl Zavadil, jenž posledních sedm let strávil ve Švédsku.

„Jsem rád, že jsem doma. Užívám si to. Mám to odsud do Brna kousek. Měl jsem dobrou přípravu, po sedmi letech to byla vlastně první pořádná. Zatím se mi to líbí hodně," uzavřel Pavel Zavadil.

Ondřej Kašlík