Předposlední tým tabulky se ve středu v Uničově probránil až k remíze 1:1. S obranným valem mužstva z vinařské oblasti si domácí dlouho nevěděli rady, po vyrovnání byli blízkoi vítězné brance, ovšem nakonec ji nedali.

„Ale po stránce přístupu jim nemám, co vytknout,“ opakoval se kouč Uničova Zdeněk Strouhal po zápase i později s odstupem dvou dnů.

„Po fotbalové stránce je ale samozřejmě vždy co zlepšovat,“ dodal bleskurychle.

Úplně poslední celek třetiligového pořadí, tedy loni z druhé ligy sestoupivší Fulnek, by měl být soupeřem z jiného soudku.

„Hráče Fulneku znám a vím, že se snaží hrát kombinační fotbal, takže od nich nečekáme tak úpornou defenzivu jako od Mutěnic,“ prohlásil Strouhal

„Je pro mě určitým překvapením, že je Fulnek až tak dole, protože si myslím, že má hráče na úrovni,“ říkal Strouhal. „Na druhou stranu cítím, že máme kvalitu na to, abychom je porazili. Důležité bude, abychom to v tomto konkrétním zápase dokázali,“ věří si.

K tomu potřebuje Uničov navázat na poslední výkony.

„Možná ani ne tak na ten úplně poslední, ale spíš na Zábřeh a Brno,“ usmívá se Strouhal.

Utkáním proti Fulneku završí Uničov anglický týden. V sedmi dnech odehraje třetí zápas.

„Z únavy mám trošku obavy, i když je to samozřejmě pro všechny stejné,“ přiznává Strouhal, jehož základní sestava se zatím mění pouze ve výjimečných případech.

„To, že hrajeme zatím ve stále stejném složení, rozhodně není definitivní. Nikde není psáno, že za dva nebo tři zápasy, nemůže být všechno jinak,“ připustil Strouhal, že přemýšlí o rozložení sil. „Uvidíme, jak se budou hráči jevit v tréninku,“ uzavřel.

Drobné šrámy ze středečního duelu se podle všeho podařilo všem hráčům překonat, takže vybírat bude moct uničovský kouč z kompletního kádru. Zápas se hraje v neděli v tradičních 10.15.