Bývalý hráč Dukly Praha, který během kariéry okusil zahraniční angažmá v Turecku a na Ukrajině, věří, že bude hanáckému celku platný a svým střeleckým přídělem pomůže k bojům o nejvyšší příčky 
v Gambrinus lize.

„Já pro to budu dělat všechno a doufám, že mi k tomu pomůže i mužstvo," říká brzy třicetiletý forvard, který se na Hané bude rovněž snažit zapomenout na nevydařené angažmá v Trnavě.

Jak jste se stihl v Sigmě zabydlet jako nový hráč?
Je to vždycky takový zvláštní pocit, když jdete do nového mužstva, a zvlášť na soustředění. Myslím si ale, že chalani jsou úplně v pohodě a že jsem zapadl dobře. Doufám, že to bude dobré a že to dotáhneme k tomu, abychom byli všichni spokojení.

Vy jste měl údajně do Olomouce namířeno už v minulosti. Proč to tenkrát nevyšlo?
Myslím, že to bylo kvůli majiteli Žiliny, protože on byl nějak dohodnutý s panem Prokešem z Dukly. Teď mě pan Psotka oslovil přes manažera, jestli je z mé strany zájem sem jít, a já jsem tady velmi rád, protože jsem chtěl do Sigmy jít už předtím.

Jak jste se cítil na soustředění v Rakousku po herní stránce? Už je to optimální?
To ještě ne. Já jsem trénoval sám, protože v Trnavě byly nějaké problémy. Ten Krasnodar byl pro mě první zápas po třech měsících a navíc v novém mužstvu, takže to určitě nebylo optimální, ale ještě nás v neděli čeká Zlín na to, aby se to nějak doladilo. Nejlepší trénink je zápas, takže uvidíme. Kéž bych těch zápasů odehrál co nejvíc, abych zapadl do mužstva a dělaly se dobré výsledky.

Co vám tedy ještě chybí do optimální herní pohody? Máte třeba na mysli i rezervy ve své kondici?
To ani ne, ale prostě je vidět, že jsem s mužstvem dlouho netrénoval a neabsolvoval jsem ty zápasy v takové minutáži, jakou bych si já představoval. Ten poslední zápas jsem hrál šedesát minut a bavil jsem se s trenérem, že teď by se mohlo podařit odehrát něco delšího. Uvidíme, jak to trenér postaví a jaké to bude, ale já říkám, že je to ze dne na den lepší, a věřím, že se to bude jenom zlepšovat.

Jak vnímáte konkurenci mezi útočníky Sigmy?
Já jsem se s trenérem bavil po mém příchodu, že je na hrot více alternativ. Může tam hrát Ordži (Michal Ordoš, pozn. red.), může tam hrát Vari (Adam Varadi) nebo Doli (Martin Doležal). Já konkurenci vítám a jsem rád, že tady ta dobrá konkurence je. Já se budu snažit o to, abych hrával, podával dobré výkony a dařilo se mužstvu.

V Dukle se vám hodně střelecky dařilo. Budete na to chtít navázat i v Sigmě a potvrdit, že vám to v české lize zkrátka padá?
Byl bych rád, kdyby to bylo aspoň takové jako v Dukle. Já pro to budu dělat všechno a doufám, že mi k tomu pomůže i mužstvo. Doufám, že pomůžu mužstvu, ať už hrou nebo góly.

Poslední angažmá v Trnavě, která je vaší srdeční záležitostí, vám moc nevyšlo. Čím to bylo, že to tam tak skřípalo?
Nevím, čím to bylo. Přišel jsem tam s tím, že mi trenér avizoval, že mě chce. Potom se to ale nějak otočilo, takže je možné, že to ani z mé strany nebylo úplně optimální. Na jedné straně jsem chtěl hrát v Trnavě, protože jsem Trnavák, ale na straně druhé jsem byl rád, že jsem odešel. Půlrok to byl po psychické stránce těžký, ale myslím, že to už je za mnou. Teď už se soustředím jenom na Sigmu.

S Trnavou jste bojovali o udržení, ale tady by to mohlo být o něčem jiném. Těšíte se na boje o přední příčky?
Přesně tak, já jsem českou ligu sledoval díky svému působení v Dukle a jsem rád, že jsem tady. V Trnavě to bylo těžké, to je mužstvo, které jeden rok hraje o titul a za půl roku je o čtyři body poslední. Něco tam nefungovalo, chtěli to nějak oživit, a bohužel se to nepovedlo se mnou ani s Hodúrem. Liga se zachránila, což byl asi jejich cíl, teď skládají nové mužstvo, tak ať se jim daří a ať si dělají fotbal, jak oni uznají za vhodné. Já jsem rád, že jsem tady a budu dělat všechno pro to, abych tady odváděl dobré výsledky.

V Sigmě jste podepsal smlouvu na dva roky. Budete ještě v kariéře pomýšlet na další zahraniční angažmá?
Já kariéru vůbec neřeším. Pro mě je důležité, abych byl zdravý, a od toho se to bude všechno odvíjet. Doufám, že se mi podaří naplnit aspoň ty dva roky (usmívá se). A co bude potom, to vůbec nemám v plánu momentálně řešit.