Holice se zatím může pyšnit skvělou domácí bilancí, když dokázala porazit Zlín, Opavu, Varnsdorf i Čáslav. V sobotu odpoledne na její hřiště dorazí zatím asi nejvěhlasnější soupeř, který v minulosti hrál i českou nejvyšší soutěž.

„Těžko říct, jestli jsou Bohemians nejtěžším soupeřem, protože všechny týmy, které u nás hrály, měly velkou kvalitu. Například zápasy proti Varnsdorfu i Čáslavi měly vysokou úroveň a byly pro nás náročné," řekl trenér 1. HFK Olomouc Oldřich Machala.

Pravdou je, že Bohemians Praha se v letošní sezoně zatím trápí a v druholigové tabulce figurují o čtyři místa za Holicí, tedy na desáté příčce.

Střížkovští mají na svém kontě jediné vítězství, sedm remíz, ale na druhou stranu taky pouze jedinou porážku, která přišla v minulém kole na Žižkově.

A právě po těsné prohře 1:0 pod žižkovským vysílačem sáhlo vedení Bohemians Praha k výměně na trenérských pozicích. Koučové Jaromír Jindráček s Jarosalvem Vodičkou byli nahrazeni dvojicí Ivan Pihávek – Miloš Sazima.

„Nevíme, s jakou taktikou a rozestavením soupeři přijedou, protože vyměnili trenéry. To se nám stalo už podruhé, kdy soupeř před soubojem s námi sáhl k trenérské výměně. Je to pro nás v tomhle směru určitě složitější," uvědomuje si trenér Holice Machala.

Jeho svěřenci dostali po hektickém minulém týdnu dva dny volna a na dnešního soupeře by měli vletět v plné síle. „Věřím, že budeme nejen plní sil, ale taky v pořádku po zdravotní stránce a že budeme v kompletním složení," hlásí trenér Machala. Do zápasu proti Bohemians Praha jde Holice s jasným cílem – udržet stoprocentní bilanci na domácím hřišti. „Chceme vyhrát a předvést náš útočný fotbal," prohlašuje holický lodivod.

Přitáhne ofenzivní pojetí hry ze strany HFK a soupeř věhlasného jména na stadion do Holice více fanoušků?

„Byl bych rád, kdyby se tak stalo. Bylo by pěkné, kdyby přišlo aspoň tisíc diváků, protože si myslím, že doma hrajeme atraktivní fotbal, ve kterém padá hodně branek," dodává kouč Machala.

Zápas 1. HFK Olomouc – FK Bohemians Praha startuje v sobotu v 16.00.