Úvodní minuty na bouzovském hřišti ovšem odpovídaly tomu, že Litovel skutečně hraje o soutěž výš než Olešnice. Díky brankám Radka Bednáře a Petra Dragona se hosté ujali zaslouženého vedení. Navíc si vytvářeli další šance a Olešnici do ničeho nepouštěli.

„Litovel je to mančaft z krajského přeboru. Kluky jsem upozorňoval, že má kvalitu. Tady nemůžete nic podcenit a my jsme přitom do dvacáté minuty spali,“ zlobil se trenér Olešnice Ladislav Gallo.

Jeho tým až v samém závěru poločasu procitl z hlubokého spánku a díky trefám Miroslava Rýznara a Romana Puchra bleskově srovnal.

„Kluci začali jezdit a začali dělat to, co mají. Měli jsme ale štěstí, že soupeř neproměnil dva tři nájezdy, kdy nás podržel Michal Snášel,“ uznal trenér Gallo.

„Do čtyřicáté minuty to byl výborný výkon, se kterým jsem byl spokojený. Kdyby to bylo tři nebo čtyři nula, mohlo se to vyvíjet jinak,“ litoval trenér hostujícího Tatranu Jiří Kohout.

Litovelští totiž dobře tušili, že jejich náskok proti tak kvalitnímu soupeři stačit nemusí. Olešnice totiž na lavičce šetřila dvě esa – Tomáše Pospíšila a Marka Šichora. Oba naskočili do druhé půle a bleskově zařídili domácím rozhodující vedení 4:2.

„My jsme vystřídali, což soupeř nemohl, protože neměl tolik hráčů. Vletěli jsme na ně a zápas rozhodli,“ oddechl si Gallo.

Jeho tým má v posledních týdnech mimořádně nabitý program, proto musí točit sestavou. „Ale ať na hřiště dám skoro kohokoliv, tak mužstvo kvalitu má,“ pochvaloval si trenér vyrovnanost kádru.

Olešnice si tak zajistila postup do finále Hanáckého poháru, ve kterém narazí na Chválkovice. Tým z podhradí se nyní však myšlenkami rychle vrací do I. A třídy, skupiny A, ve které je po pěti odehraných kolech až na třetí příčce.

„Doufám, že Chválkovice zvládneme. Teď ale před sebou máme Maletín a finále nás prakticky nezajímá. Nemůžeme si dovolit v naší soutěži ztrácet body. Nechceme alibisticky říkat, že zkusíme postoupit. Ne, my prostě musíme postoupit,“ prohlásil Ladislav Gallo.

Na straně Litovle po porážce přehnané zklamaní nepanovalo. „Když jsme hráli minulý rok s Olešnicí v této fázi poháru, tak jsme si vůbec nečichli. Přehráli nás pět nula, my jsme neměli šanci. Dneska to byl vyrovnaný zápas, kdy rozhodla produktivita,“ pochvaloval si Jiří Kohout zlepšení svého týmu.

1. FC Olešnice u Bouzova – TJ Tatran Litovel 4:2 (2:2)

Branky: 40. Rýznar, 43. Puchr, 47. Pospíšil, 51. Šichor – 9. Bednář, 23. Dragon. Rozhodčí: Kratochvíl – Kašík, Borovička. Diváci: 150.

Olešnice: Snášel – R. Zapletal, Havlíček, Machalický, Rýznar, Puchr, Kolomazník, Novák, Malínek, Kapl, Kováč. Střídali: Šichor, Pospíšil, D. Zapletal, Sasák, Pecháček. Trenér: Ladislav Gallo.

Litovel: Nakládal – Kvapil, Krátký, Jindra, Tomanec, Heinz, Šana, Bednář, Přikryl, Bohanos, Dragon. Střídali: Kučera, Šrom, Miklánek. Trenér: Jiří Kohout.