První poločas byl v jasné režii domácích, kteří se nápaditou kombinací často dostávali do šestnáctky Kroměříže a vytvářeli si šance.

To hosté hrozili hlavně z protiútoků, ale stoprocentní šance nepřicházely.

Fotbalisté HFK se dostali do vedení po pěkné akci Pyclíka, který z pravé strany překonal hostující obranu a naservíroval přesnou přihrávku před branku, kde číhal nemýlící se Krejčí.

Domácí pak ještě dvakrát trefili brankovou konstrukci.

Nejprve zkoušel zajímavě překvapit hostujícího brankáře Rýdel přímo ze standardní situace, ale jeho střela skončila jen na břevně. Spojnici pak po pěkné akci Rýdela trefil Lukáš Vychodil.

Hned v úvodu druhé půle dokázali hosté srovnat, když se po rohovém kopu důrazně prosadil kapitán hostů Budín.

Rázem bylo vše jako noc a den.

Holickým se nic nedařilo a naopak Kroměříž přebrala otěže zápasu. Vytvořila si i tři tutové šance, ovšem skvělý Mucha držel Holici nad vodou.

Pak zase přišly chvíle olomouckého týmu. Pyclíkova šance byla pro Kroměřížské jen varováním.

Následně ale Krejčí vyslal kolmici za obranu hostů, kam si zaběhl Kostorek, který naservíroval pas před branku Kroměříže, kde byl připravený Vychodil, který si se situací poradil.

V samotném závěru ještě domácí brankář Mucha musel jednou čarovat, a pak už mohla Holice slavit cenné vítězství 2:1.

Stačilo dát na 2:0 a drama by se nekonalo

Trenér HFK Jiří Derco, který během zápasu musel zestárnout o několik let, cítil po zápase velkou úlevu.

„Věděli jsme, že to bude hodně důležité utkání, složité z psychologického hlediska a jsem ohromně rád, že jsme to nakonec zvládli," komentoval zápas holický kouč.

Mezi dvěma pětačtyřiceti­minutovkami byl patrný velký rozdíl v herním projevu obou mužstev.

„V prvním poločase jsme soupeře jednoznačně přehráli a vytvářeli si stoprocentní šance, které jsme chtěli, jak se říká, dovézt až do kuchyně. Stačilo dát na 2:0, ale my jsme Kroměříž nechali žít a následně jsme v úvodu druhého poločasu inkasovali ze standardky, na které jsme se připravovali. Pak z toho bylo zbytečné drama, ale byla na nás neustále vidět vůle, i když na některých se projevovala i nervozita, která pramenila ze strachu o výsledek," řekl Derco.

Na třech bodech z utkání má lví podíl brankář HFK Filip Mucha.

„Dnes nás podržel. Je to výborný brankář, víme o jeho kvalitách. V minulé sezóně celé mužstvo držel, teď se mu moc nedařilo, neměl velkou úspěšnost zákroků, ale v zápase proti Kroměříži potvrdil, že má velkou kvalitu. Proto tam také je, aby pochytal šance soupeře," vyjádřil se na adresu brankářské jedničky lodivod domácích.

1.HFK Olomouc – SK Hanácká Slavia Kroměříž 2:1 (1:0)

Branky: 8. Krejčí, 83. Vychodil – 50. Budín. Rozhodčí: Drozdy – Kolář, Urban. ŽK: Rýdel, Řehák, Vychodil, Přikryl – Šmerda, Zavadil. Diváků: 98.

HFK: Mucha –Krumpolc, Řehák, Horka, Přikryl – Pyclík, Bernard (68. Kostorek), Bořil (54. Buček), Rýdel, Vychodil (88. Pezzotti) – Krejčí. Trenér: Jiří Derco.

Kroměříž: Šustr – Šmerda, Budín, Netopil, Kašík – Hynčica (66. Ferko), Stratil (46. Strašák), Zavadil, Steiner – Silný, Hromek (76. Naubert). Trenér: Jaroslav Baďura.

TOMÁŠ MACÁK