Síť gólmana Millera nerozvlnil ani žádný z jeho spoluhráčů a tak se v Olomouci body po bezbrankové remíze dělily.

„S ohledem na naše šance jsme ztratili tři body,“ řekl po utkání Šultes, který si poprvé v sezoně chvíli zahrál i se svým věrným parťákem Michalem Ordošem.

Jak hodnotíte utkání s Boleslaví. Je pro vás bod za remízu ztrátou?
S ohledem na to, kolik jsme měli šancí, tak je to pro nás určitě ztráta. I když Boleslav nehrála žádného zanďoura, ale kvalitní fotbal.

Už v sobotu vás čeká další zápas, hostíte Liberec. Co udělat proto, abyste mohli slavit výhru?
Každý zápas je jiný, ale my do každého jdeme stejně naplno a budeme chtít vyhrát. Musíme se z toho nějak vyhrabat a začít dávat branky. Nejdůležitější je první gól, pak se nám bude hrát daleko líp.

Myslíte si, že by Mladá Boleslav musela hodně změnit hru, kdyby inkasovala?
Určitě by to museli ještě víc otevřít a tlačit se dopředu. To by byla voda na náš mlýn. Pak bychom mohli chodit do brejků a myslím si, že dva nebo tři góly bychom určitě přidali.

V čem byli hosté nejvíc nebezpeční?
Já to viděl tak, že nejvíc hrozili ze standardek. Hodně nás zlobil Mendy. Ten má šíleně dlouhý krok a dělal nám problémy.

Co jste říkal na podporu diváků, kteří vás neúnavně povzbuzovali celý zápas?
Je to super, když hrajete před fanoušky, kteří vám celý zápas fandí pozitivně. Určitě lepší než kdyby vám nadávali. Diváci byli skvělí.

Vnímáte třeba rozdíl v přístupu fanoušků od minulé sezony? Přijde mi, že minimálně východní tribuna se dostává na velmi dobrou úroveň.
Možná je to dané tím, že jsme ještě neprohráli. Myslím si, že svou úlohu sehrálo i sdružení fanoušků Sigma United, kde jsou fajn lidi a dokázali to fandění pozvednout na takovou úroveň, která nám pomáhá.

Jak moc vám chybí Radim Kučera?
To je těžké říct. Radim Kučera určitě chybí, je to velká osobnost celé ligy a v kabině se to samozřejmě projeví. Takový je prostě fotbal, zranění k tomu patří. Ale Pavel Dreksa to zatím za něj zvládá na výbornou a odehrál dobré zápasy.

Jak se těšíte na návrat Michala Ordoše? Teď už zvládl několik minut a brzy by mohl být zcela fit.
Myslím, že toho o nás bylo napsaného už až až. Ale určitě se těším, až se pořádně dostane na hřiště. Budu rád za něj, když se do toho dostane co nejdřív a začne zase dávat góly.

Co jste říkal na přístup Boleslavi, která hodně faulovala a kouskovala hru. Byla to jejich taktika?
Nevím, jaký měli taktický záměr, ale trochu mi to tak připadalo. Protože nás na půlce napadali hodně důrazně, faulovali až moc. Podle mě nám navíc rozhodčí upřel penaltu. Bylo to metr ve vápně a měla být jasná.

Jen na okraj, co říkáte na aktuální formě Plzně?
Smekám před nimi. Jsou dlouho pohromadě, šlape jim to, mají dobře poskládaný tým okolo špílmachra Horvátha, který hraje ve vynikající formě. Mají asi i dobrého trenéra, já ho sice neznám, ale šlape jim to a klobouk dolů.