Golda, který je svazem zplnomocněn ke komunikaci s policií, na zasedání oznámil ostatním členům komise, co se ve spisu nachází. Společně pak došli k názoru, že budou dále vyčkávat na rozhodnutí orgánů činných v trestním řízení, protože stále nenexistuje žádný nezpochybnitelný důkaz, že by se olomoucký brankář Drobisz pokusil soupeře ze Střížkova v květnu 2009 skutečně podlatit.

Zbytek napjatě očekávané tiskové konference už se řešil případ Sparty Praha a její hráči Václav Kadlec a Tomáš Pekhart, kteří nastoupili v přípravném duelu proti Petrohradu navzdory tomu, že se kvůli nemoci omluvili z utkání reprezentační jednadvacítky v Nizozemsku, které se hrálo o den později.

Sparta nakonec odešla s pokutou 750 tisíc korun. Generální sportovní manažer letenského klubu Jozef Chovanec nesmí kvůli aféře deset týdnů na lavičku, Kadlec s Pekhartem mají na dva zápasy zastavenou činnost. V krajním případě přitom mohli dostat až tříměsíční distanc.

Sparťané se v pondělí zatím nechtěli k trestu vyjadřovat. „Veškeré další komentáře budeme sdělovat později, ne teď bezprostředně, kdy víme verdikt pár minut. Vedení zváží další kroky včetně možného odvolání a vydáme prohlášení,“ řekl novinářům tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Chovanec a hráči se odmítli k verdiktu vyjádřit.

Jiří Fišara a ČTK