„Komise na dnešním zasedání rozhodla, že vyzve oba kluby, aby do 18. srpna, kdy je zasedání komise, doložily poslední důkazy, které chtějí dodat. A 18. srpna komise bez ohledu na to, že soud odročil případ na polovinu září, vynese verdikt,“ řekl včera Petr Kovář z tiskového oddělení FAČR.

Původní plán vyčkat na rozhodnutí soudu, který komise odhlasovala v červnu, se prý změnil především kvůli tomu, že obě strany již předložily prakticky veškeré důkazní materiály. „Domnívám se, že není třeba vyčkávat na verdikt soudu. Byl by to zbytečný alibismus a jsem rád, že jsme se na tom se členy komise shodli,“ uvedl předseda komise Jiří Golda v tiskovém prohlášení.

S tím, že by už důkazní situace byla konečná, nesouhlasí Petr Konečný, právní zástupce Sigmy Olomouc a obžalovaného brankáře Petra Drobisze, jenž měl podle vyjádření hráčů Bohemians v květnu 2009 úplatek ve výši tří set tisíc předat.

„Celé je to trochu legrační. Zdá se, že komise nemá konzistentní názory. Za současné situace podle mě mohou Sigmu zprostit obvinění pro nedostatek důkazů, a nebo jsou na komisi chytřejší než soudce. Ten totiž po vyslechnutí závěrečných řečí mohl při posledním stání vynést rozsudek, ale neučinil to, protože mu důkazní situace nepřišla jasná,“ řekl Konečný.

S předkládáním dalšího důkazního materiálu do 18. srpna to podle něj bude složité.

„Naše důkazy se skládají jednak ze svědků, navrhli jsme třeba předvolat olomouckého primátora. Může si ho však předvolat komise ke svému stání? Já myslím, že spíš ne,“ míní Konečný.

„Dále kriminalistický ústav bude znalecky zkoumat všechny nahrávky pana Kubíčka a posudky mají být hotové do příštího soudu. I kdyby bylo hotové více, tak si nedovedu představit, že je dá soudce Vašků komisi k dispozici dříve, než budou předvedeny u soudu,“ doplnil Konečný.

Sigmě v případě prokázání viny hrozí finanční pokuta, bodový odpočet v ligové tabulce a v krajním případě i vyloučení ze soutěže.

JIŘÍ FIŠARA + ČTK