Soupeř od začátku vsadil na pozornou obranu, ve které olomoučtí hráči těžko hledali skuliny.

Jedinou cestou byla rychlá a přesná kombinace, přesně taková, jakou v 8. minutě předvedla trojice Bednář – Nešický – Vašíček. Posledně jmenovaný otevřel skóre – 1:0.

Další minuty přinesly podobný průběh. Místo dalších branek v síti hostů přišla v 19. minutě ledová sprcha. Levý záložník Slovácka se probil až před brankáře Neorala a umístěnou střelou srovnal skóre – 1:1.

Domácí hráči se ale z inkasovaného gólu rychle oklepali a znovu přišpendlili soupeře na jeho polovinu.

V 36. minutě se také dočkali zasloužené odměny, když na rohový kop Pospíšila vyskočil nejvýše kapitán Šindelář a opět poslal Sigmu do vedení – 2:1. Z aktivity domácích vzešla těsně před poločasem ještě jedna vyložená šance, ale ani Vašíček ani Pospíšil míč do sítě nedopravili.

Po pauze si jako první vysloužil potlesk domácí brankář Neoral, který reflexivním zákrokem zmařil velkou šanci Slovácka.

Poté se opět začala prosazovat kombinační hra domácích, která slavila úspěch v 66. minutě. To Pospíšil prošel s míčem na noze přes tři hráče do pokutového území a předložil Rolincovi jasnou příležitost, který ji s chutí proměnil – 3:1.

Slovácko však ani po této brance nesložilo zbraně a třináct minut před koncem snížilo po nedůrazu domácí obrany na 3:2. Hráči Sigmy se ale i s touto těžkou situací dokázali vyrovnat a hosty do žádné další šance nepustili.

SK Sigma Olomouc – FC Slovácko 3:2 (2:1)

Branky Sigmy: 8. Vašíček, 36. Šindelář, 66. Rolinc.

Sigma U19: Neoral – Hloch (46. Rolinc), Bednář, Talián, Hála – Šindelář (K), Pospíšil, Nešický (70.Kostorek) – Vavřík, Vašíček, Tomeček. Trenér: Václav Jílek.

(bot)