V první půli se hra odehrávala především mezi šestnáctkami obou soupeřů, vyložených šancí bylo poskrovnu. Větší příležitosti měla Slavia, ale hostující brankář Neoral několikrát svůj tým podržel.

Bezmocný byl až deset minut před poločasem, kdy ho z malého vápna hlavou překonal domácí útočník. Na straně Sigmy stojí za zmínku dva závary v pokutovém území Slavie, při kterých byli aktivní hlavně Vašíček a Vavřík. Ani v jednom případě akce gólem neskončila.

Do druhé půle nastoupili hosté s daleko větším nasazením a nechybělo mnoho, aby Kostorek dosáhl na skvělý Pospíšilův pas za obranu.

Největší vzrušení však přinesla 51. minuta, kdy byl domácím brankářem jasně podtržen Vašíček, ale rozhodčí z neznámých důvodů pokutový kop neodpískal.

Hra se poté odehrávala podle pro Sigmu obvyklého scénáře, kdy se snaží najít mezeru v obranném bloku soupeře a musí si hlídat jeho brejkové výpady.

Po dvou takových situacích měla blízko ke gólu Slavia, ale domácí útočníci své velké šance neproměnili. Zachránit Olomouckým aspoň bod mohl pět minut před koncem Nešický, ale z vyložené pozice mířil vedle levé tyče domácí svatyně.

Definitivní rozuzlení tak přinesla 90. minuta, kdy po dlouhém výkopu potrestal domácí útočník špatné vyběhnutí brankáře Neorala a stanovil konečné skóre na 2:0 pro Slavii.

V dalším kole přivítá Sigma na svém stadionu v Řepčíně České Budějovice. Utkání se hraje v sobotu 7. listopadu.

SK Slavia Praha – SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Sestava Sigmy: Neoral – Přikryl, Talián, Soušek (46. Bednář, 71. Kalas), Hála – Bernard (46. Tomeček), Pospíšil, Nešický – Vavřík, Vašíček, Kostorek. Trenér: Václav Jílek.