V 25. kole CDL se v Řepčíně sešli první a třetí tým tabulky, jmenovitě SK Sigma a FC Tescoma Zlín. Z očekávaného dramatu však záhy sešlo, neboť domácí hráči předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů, navíc podtržený pěti góly.

V první půli se za domácí trefil nejprve Vavřík ve 22. minutě, který výstavně trefil odražený míč po rohovém kopu a nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci – 1:0.

Ve 36.minutě zakončil svůj dlouhý únik krásnou technickou ranou Navrátil a upravil poločasové skóre na 2:0 pro Sigmu. Po změně stran si v 65. minutě pohrál s hostující obranou Chlebek a zvýšil na 3:0.

O pět minut později poděkoval Vašíček Hálovi za ideální přihrávku, obešel i gólmana a zavěsil do prázdné brány – 4:0. V 80. minutě prokázal opět Vašíček střelecký instinkt, když si naběhl na ideální přihrávku Navrátila a uklidil míč zá záda bezmocného brankáře Janalíka – 5:0.

V 82. minutě ještě hosté korigovali na 5:1, ale o konečném vítězi utkání bylo již dávno rozhodnuto.

Místo konečného hodnocení bych na tomto místě rád citoval pasáž ze zprávy o zápasu, která vyšla na zlínských webových stránkách a je pro nás trenéry, ale jistě i pro naše hráče, velkým zadostiučiněním.

„Starší dorostenci na nejlepší tým jara jednoduše nestačili. Sigma se dostala do vedení po krásné střele z hranice šestnáctky na zadní tyč a od té doby předváděla úžasný ofenzivní koncert. Zlínští nevěděli, kde jim hlava stojí, a mohli děkovat jen brankáři Janalíkovi, že se domů nevraceli s dvouciferným přídělem,“ napsal o zápase klubový web Tescomy.

K příštímu zápasu zajíždí Sigma v pátek, 15.5., na půdu Bohemians Praha.

SK Sigma Olomouc – FC Tescoma Zlín 5:1 (2:0)

Branky: 22´ 1:0 Vavřík, 36´ 2:0 Navrátil, 65´ 3:0 Chlebek, 70´ 4:0 Vašíček, 80´ 5:0 Vašíček - 82´ 5:1.
Sigma: Karabina - Přikryl, Koutný, Heinz (K), Hála - Šindelář, Pospíšil, Navrátil (84. Komenda) – Vavřík (71. Němčák), Vašíček, Chlebek (62. Šuráň). Trenér: Václav Jílek