Hned ve 2. minutě se hosté dostali díky skvěle zahranému presinku k míči hluboko na polovině domácích a přes Šindeláře s Navrátilem doputoval až k rozběhnutému Chlebkovi., Ten obstřelil vybíhajícího brankáře – 1:0.

V dalším průběhu první půle Sigma ještě zahrozila střelami Vašíčka a Pospíšila, ale nejdůležitějsí okamžik celého zápasu přišel až těsně před přestávkou.

Ve 44. minutě domácí brankář při rozběhu na výkop nesmyslně udeřil do obličeje Vašíčka, za což obdržel červenou kartu a následovala penalta pro hosty. Tu bez problémů proměnil s chutí hrající Navrátil.

Ve druhém poločase se hrálo převážně na polovině domácích, zvláště pak poté, co jeden z brněnských hráčů vyfasoval za nevybíravý zákrok ve středu pole druhou žlutou a následně červenou kartu.

Olomoučtí se od tohoto okamžiku mohli věnovat pouze ofenzivě, ale Chlebek, Vašíček ani dvakrát Pospíšil již své šance neproměnili.

V dalším kole hostí Sigma v sobotu 11. 4. od 11.00 na hřišti v Řepčíně tým 1. FK Příbram.

1. FC Brno – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:2)

Branky: 2. Chlebek, 44. Navrátil (z pen.).

Sigma: Šustr – Přikryl (70. Komenda), Koutný, Heinz (K), Hála – Šindelář, Pospíšil, Navrátil –Vašíček, Nekuda (46. Šuráň), Chlebek (74. Němčák). Trenér: Václav Jílek. (spo)