V 23. kole hostila Sigma aktuálně 4. tým tabulky z Hradce Králové. Od počátku se hrál oboustranně svižný fotbal, ve kterém se domácí snažili kombinovat a tlačit před branku soupeře, avšak často naráželi na aktivně hrající hosty, kteří narušovali rozehrávku již hluboko na polovině Sigmy.

Vyústěním nepřesností domácích a aktivity hostí byl poločasový stav 1:3, kdy na úvodní branku dokázali domácí odpovědět proměněnou Pospíšilovou penaltou, ale po druhé brance v olomoucké síti následovala i třetí branka Hradce z penalty, navíc doprovázená červenou kartou pro Koutného za stažení soupeře ve vyložené šanci.

Zdálo by se, že druhý poločas bude již jen formalitou. Opak však byl pravdou!

Sigma udělala jednu změnu v sestavě, kdy šel na hřiště šestnáctiletý debutant Rolinc. V 61. minutě vykřesal jiskřičku naděje právě Rolinc, který pohotově proměnil ideální centr Hály - 2:3.

Sigma i nadále svírala soupeře, ale kýženého gólu se dočkala až v 82. minutě. To Pospíšil našel do vápna nabíhajícího Přikryla a ten hlavou srovnal skóre – 3:3.

Domácím bylo ale i toto málo a z posledních zbytků sil se snažili o dokonalý obrat. Ten se naplnil v předposlední minutě utkání. Vašíček byl sražen na hranici pokutového území a kopal se přímý kop.

K poslední šanci zápasu se postavil Pospíšil a technickou střelou přes zeď rozhodl o osudu utkání – 4:3 pro Sigmu!

Sigma Olomouc U19 – Hradec Králové U19 4:3 (1:3)

Branky: 31. (pen.) a 89. Pospíšil, 61. Rolinc, 82. Přikryl.
Sestava: Šustr – Přikryl (86. Pančochář), Soušek, Koutný, Hála – Šindelář, Pospíšil, Němčák (46. Rolinc) – Kučera (69. Talián), Vašíček, Chlebek. Trenér: Jílek.