Všichni tři olomoučtí fotbalisté nastoupili v základní sestavě. Jakub Rolinc v záložní řadě a Tomáš Přikryl na kraji obrany odehráli celé utkání. Další krajní obránce Martin Hála byl v 72. minutě vystřídán.

Domácí Němci vyhráli zásluhou Merkelovy branky první poločas. Češi vyrovnali pět minut před koncem. Střelcem byl plzeňský Martin Sladký.

„Byl to pro nás velice důležitý zápas. Němci prokázali vysokou kvalitu a sílu. V prvních patnácti minutách jsme je zaskočili vysokým presinkem, ale po čtvrthodině se s ním vyrovnali a byli pak do konce poločasu jasně lepším týmem,“ řekl pro svazový web fotbal.cz trenér devatenáctky Jaroslav Hřebík. „O přestávce jsme udělali potřebné kroky a připravili se tak, abychom jejich tlaku dokázali čelit lépe. Ve druhém dějství jsme se skutečně zlepšili, hru vyrovnali a měli i šance. Přečkali jsme dvě střely soupeře do břevna a jednu do tyče, sami dvě velké příležitosti neproměnili, ale v závěru utkání se nám přece jenom povedlo vyrovnat. Byla to pro nás dobrá lekce, která nám ukázala, jaké máme v této konfrontaci nedostatky,“ zhodnotil utkání Hřebík.

Německo 19 – Česká republika 19 1:1 (1:0)

Góly: 40. Merkel – 85. Sladký.

Sestava ČR: Koubek – Přikryl, Brabec (90. Matyska), Krch, Hála (72. Jeleček) – Kadeřábek Simerský (33. Sladký), Šustr (80. Jugas), Krejčí – Rolinc (20. Skalák), Vydra (72. Boháč). Trenér: Jaroslav Hřebík.