Čechům stačila k jistotě postupu i remíza, ale trenér Josef Csaplár je nabádal, aby hráli na vítězství. K němu jim pomohla i chyba řeckého stopera Gutase, který si dal už ve 4. minutě vlastní gól. Řekům se sice povedlo do poločasu srovnat, ale ve druhé půli znovu zaúřadoval Mašek.

Talentovaný útočník Hamburku zužitkoval přihrávku kapitána Čermáka a svým třetím gólem v kvalifikaci zařídil výhru a triumf ve skupině.

Spolu s Českem postupuje i Řecko. Severnímu Irsku nepomohla ani vysoká výhra 8:1 nad Moldavskem.

Součástí českého týmu byla také pětice fotbalistů olomoucké Sigmy. Celé závěrečné utkání s Řeckem odehrál obránce Matěj Hýbl. V jeho závěru naskočil také další bek Jan Štěrba. V předchozích zápasech si zahráli i útočník Tomáš Chorý, záložník Petr Ševčík a obránce Filip Studený. (čtk, fik)