„Nechceme moc sahat do dorostu, ale jsem moc rád, že tenhle kluk tady s námi může hrát. Říkal jsem mu jen ať se pohybuje tam, kam chodí finálky, kde se dávají góly. A on to plní. Má na to čich," chválil devatenáctiletého útočníka, jenž se trefil už ve třetím zápase za sebou.

Když v sobotu vstupoval na scénu prohrávala Litovel 1:2.

V 17. minutě otevřel nakonec bohatý střelecký účet zápasu po krásné kombinaci litovelský Čep, ovšem Kozlovice dokázaly výsledek otočit.

Ještě v první půli využil Vrba volnosti, kterou mu dopřáli oba stopeři a ze šestnáctky nedal brankáři Procházkovi šanci. Brzy po změně stran si domácí obrana znovu vybrala slabší chvíli, Dohnal si ve vápně pokryl míč a poslal ho neomylně pod břevno.

„Po minulém vítězství 5:0 doma jsme chtěli pokračovat ve své hře a až na prvních patnáct minut se nám to docela dařilo. V podstatě jediné šance jsme dostali první gól, ale dokázali jsme skóre obrátit a měli jsme i další šance. Pak ale domácí přitlačili a to nám začalo dělat problémy," řekl asistent hrajícího kozlovického trenéra Petra Stržínka Kamil Štěpaník.

Symbolem dalšího zvratu byl mladý útočník Bednář, který odehrál celý předzápas za litovelský dorost, a tak přišel na hřiště místo Miklánka až v 69. minutě.

Hned o čtyři minuty později si naběhl na přízemní centr Planičky a vyrovnal na 2:2. V 79. minutě obral o míč váhajícího obránce soupeře a tvrdou ranou poslal Litovel do vedení. Pět minut před koncem mohl dokončit hattrick, prokázal však týmového ducha a předložil před prázdnou branku Kvapilovi.

„Domácí byli před brankou důraznější. Přetlačili nás tam a proto vyhráli," poznamenal lakonicky Štěpaník.

Zdálo se být rozhodnuto, ale v 89. minutě ještě Dohnal prodloužil přes nepřesvědčivě vyběhnuvšího Procházku do sítě centr Bernarda. Závěr tak byl tím pádem nervózní. Hostům už ale čas na vyrovnání nezbyl.

„Kozlovice byly velmi kvalitním soupeřem. Viděl jsem je hrát dvakrát a naše obránce jsem upozorňoval na útočníka Dohnala. A stejně nám dal dva góly. Výhry si opravdu vážíme," složil soupeři kompliment spokojený Hrdlovič.

Tatran Litovel – FK Kozlovice 4:3 (1:1)

Branky: 73. a 79. Bednář, 17. Čep, 85. Kvapil – 50. a 89. Dohnal, 32. Vrba. Rozhodčí: Straka – Krobot, Válek. ŽK: Jindra – Stoklásek, Vrba, Dohnal. Diváků: 100.

Litovel: Procházka – Planička, Krátký, Jindra, Miklánek (69. Bednář) – Kvapil, Zavadil, Kratochvíl, Šrom – Dombi, Čep (56. Šilberský). Trenér: Tomáš Hrdlovič.

Kozlovice: Mánek – Zselezo, Mich. Král, Petráš, Stoklásek (89. Mackovík) – Bernard, Pola, Stržínek (73. Matula), Kaďorek – Vrba, Dohnal. Trenér: Petr Stržínek.