„Bylo to super a jsme všichni šťastní, že jsme vyhráli," říkal po skončení turnaje hráč olomoucké ZŠ Heyrovského, který ve svých deseti letech nastupuje už sedmým rokem i v mládežnických výběrech olomoucké Sigmy.

„Dva nejtěžší zápasy přišly hned na začátku. V tom prvním proti Šumperku jsme dali rychlého góla, soupeři ale hned dorovnali. Bylo to tak pro nás trochu těžší. Zvedli jsme ale hlavu a dali jsme další gól," dodal.

Ač právě společně se svým týmem dosáhl obrovského úspěchu, ukázal, že už se skutečně blíží profíkům a žádné velké oslavy nechystá. „Půjdu si spíš odpočinout a zítra zase do školy," uchechtl se.

Marek Suchánek
Popereme se o nejlepší výsledek, říká před finále Mcdonald's Cupu Marek Suchánek

A to, že si jde tvrdě pro to své ukázal i při odpovědi na otázku jeho fotbalových ambicí. „Chtěl bych jednou vyhrát ligu mistrů anebo mistrovství světa," říká.

To jsou jistojistě obrovské fotbalové cíle, ten nejbližší je ale v tuto chvíli mnohem reálnější a také není úplně k zahození. Bude jím celorepublikové finále McDonald's Cupu, které se uskuteční již v pondělí a úterý 29. a 30. května na stadionu prvoligového Slovácka v Uherském Hradišti. „Doufám, že se nám tam bude dařit a přivezeme do školy velký pohár," uzavřel Matyáš Luňák sebevědomě.