Od úvodních minut olomouckého derby se hra přelévala mezi oběma šestnáctkami a první vzrušení přinesla až 18. minuta, kdy se po rohovém kopu dostal ke střelbě domácí Murárik, jehož bombu s námahou vyrazil gólman hostů Macek.

Další šance domácím již vyšla. Ve 23. minutě se dokázal v šestnáctce prosadit nový muž v sestavě Šubrt. Ideálně namazal Kissovi, jehož střela z hranice vápna znamenala první gól v síti hostů.

Po obdržené brance se iniciativy chopili Chválkovičtí, ale střelecký pokus Zahrady z úhlu skončil těsně mimo a přímý volný kop Okleštka dokázala domácí obrana vytěsnit.

Minutu před přestávkou poslal Šubrt krásný padáček za obranu, na který vystartoval Špunda. Bleskově za sebou nechal zkoprnělé obránce hostů, obešel i vyběhnuvšího gólmana Macka a pohodlně skóroval do prázdné.

První šanci po přestávce měli hosté. Po pěkné kombinaci se dostal ke střelbě Škárek, ale jeho pokus skončil vysoko nad. V další fázi zápasu předváděl Šubrt, že je solidní posilou pro domácí celek, byť se do černého již netrefil.

V 58. minutě se proháčkoval obranou a Macek jen házenkářsky zachraňoval, v 71. minutě si udělal sólíčko přes půl hřiště a jeho střela skončila vyražením na roh a deset minut před koncem poslal bombu těsně nad.

Hosté se dostávali ke střelbě jen sporadicky. Nebezpečně vyzněl přímý volný kop Okleštka v 78. minutě, který se téměř třel o tyč domácí svatyně.

TJ Slovan Černovír – SK Chválkovice 2:0 (2:0)

Branky: 23. Kiss, 44. Špunda. Rozhodčí: Petr Vyroubal. ŽK: Murárik, Vyroubal – Okleštěk, Britaňák.
Černovír: Očenášek - Murárik, Nestrojil, Láner, Géc (86. Vrána), Frank, Kiss, Hanousek, Vyroubal, Šubrt, Špunda (88. Holásek). Trenér Martin Suchánek.
Chválkovice: Macek – Zahrada, Ihnát, Okleštěk, Mádr, Britaňák, Pavlinec, Vávra, Gasta (40. Kováč), Škárek, Opletal. Trenér Oto Vyskočil.