Gólem do šatny snížil a na začátku druhé půle zajistil Zábřehu z prestižního klání alespoň bod.

„Mužstvo ukázalo charakter tím, že zvrátilo nepříznivý výsledek. Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas a že uspět můžeme pouze s nadstandardním výkonem,“ říkal trenér Zábřehu Jiří Balcárek.

„Hráče jsem o poločase uklidňoval. Chtěl jsem, aby pokračovali v té samé hře, jen zvýšili aktivitu a že to ovoce přijde. Myslím si, že ve druhé půli už jsme byli mnohem lepší než domácí. Hodně nám pomohl gól do šatny na 2:1, bez toho bychom to měli mnohem těžší,“ uvedl Balcárek, který byl s výkonem svého týmu spokojen i v první půli.

„Už v prvním poločase jsme měli dvě velké šance. Jenže jsme je nedali a soupeř nás ztrestal. Prakticky ze dvou střel dal dva góly,“ konstatoval trenér Sulka.

Že byl Zábřeh blíž ke třem bodům uznal i Pavel Habusta, asistent šéfa uničovské lavičky Machálka.

„Zábřeh tady odehrál velmi dobrý zápas. V určitých fázích byl i lepším týmem. Nakonec je pro nás i ten bod dobrý. Měli blíž k vítězství už v prvním poločase si vytvořili dvě obrovské šance. My jsme chtěli vyhrát, ale zápas nám nevyšel. Hosté byli lepším týmem,“ řekl.

Také on označil za klíčový okamžik zápasu gól na 2:1 těsně před přestávkou.

„To byla naše fatální chyba. Věděli jsme, že Zábřeh je silný při standardních situacích a přesto jsme po nich dostali dva góly. Podle mě laciné góly a to by se nám nemělo stávat,“ litoval Habusta.

Derby sice do Uničova nepřilákalo tolik diváků jako nedávno ligový Baník, ale i tak se hrálo před velmi slušnou diváckou kulisou.

První gólové slovo mohl mít Zábřeh. Šalamoun vymyslel učebnicovou uličku, kterou poslal míč Barcalovi, Uvízl však vykopl na roh. Ten uničovská obrana sice odvrátila, ale vzápětí centroval Šichor a Šalamoun hlavou jen těsně minul.

A tak uhodilo na druhé straně. Čtyři obránci hostů se tak dlouho dívali na Švajdu, až se nevysoký záložník odhodlal k netypické střele pravačkou a uklidil míč přesně k tyči Tomanovy branky.

Zábřeh se pak na dlouhé minuty usídlil na uničovské polovině. Uničovská obrana dirigovaná výborným Vejvodou, který vyhrával snad všechny hlavičkové souboje, však bez větších potíží odolávala.

Snaha hostů selhávala na příliš vysokém počtu nepřesností, což vedlo k častým uničovským brejkům.

Dvě minuty před přestávkou utekl po jednom z nich Hrubý a předložil přihrávkou pod sebe na zlatém podnose Řehákovi, který se naštěstí pro domácí nenechal inspirovat reprezentantem Barošem a zvýšil na 2:0.

Ovšem Zábřeh zdaleka nesložil zbraně. Brankář Uvízl podběhl dlouhý míč, Chlebek ho vrátil zpět do ohně a Barcal zblízka snížil.

Gól do šatny vlil hostům do žil živou vodu. Uničovu nepomohlo ani poločasové střídání Krče za Kyselého, které demonstrovalo, jak byl domácí kouč Machálek i přes jednogólový náskok spokojený s výkonem v prvním poločase.

Zábřeh se tak dočkal víceméně zaslouženého vyrovnání. Na centr z volného kopu si krásně naskočil Barcal a povedenou hlavičkou přidal druhou branku Sulka.

Uničov se na moment vzpamatoval a hrálo se nahoru dolů. Oba týmy toužily po vítězství. Řehákovu střelu však lapil pozorný Toman, série zábřežských rohů nedopadla o nic lépe.

Až v 83. minutě zaplněné tribuny zahučely. Domácí však zachránilo břevno! Proti Pospíšilově hlavičce po stříleném rohu Hrdloviče by mohl Uvízl stěží něco dělat.

Další šance už nepřišly a tak si oba týmy rozdělily po bodu.

SK Uničov – SK Sulko Zábřeh 2:2 (2:1)

Branky: 14. Švajda, 43. Řehák – 45. a 55: Barcal. Rozhodčí: Plesar – Pochylý, Ogrodník. ŽK: Vejvoda, Krč – Šalamoun, Rajnoha, Pospíšil. Diváků: 462.

Uničov: Uvízl – Novosad, Vejvoda (71. Koutek), Sostřonek, Fiala (63. Machálek) – Juřátek, Kyselý (46. Krč), Toman, Švajda – Hrubý, Řehák. Trenér: Miloslav Machálek.

Zábřeh: Toman – Krejčíř, Soušek, Hajčík, Hrdlovič – Rajnoha (74. Bajger), Šichor – Chlebek (86. Olejník), Šalamoun, Barcal (78. Kendashki) – Pospíšil. Trenér: Jiří Balcárek.