Jedním z nemnoha pozitiv bylo, že se stal prvním koučem po sedmi letech, který dokázal dvakrát porazit Baník v jedné sezoně.

V den zápasu to bude přesně pět let od chvíle, kdy se hrálo derby v Olomouci a Pulpit jako trenér domácích dovedl Sigmu k vítězství.

Na trávníku z dnešního hanáckého kádru byli Aleš Škerle a Tomáš Hořava. Branku dával Martin Hudec a Hanáci zvítězili 1:0. Jak příznačné pro Pulpitovu éru.

Sigma, která byla častěji známa jako mužstvo, které rádo hraje atraktivní ofenzivní fotbal, se po Pulpitovou taktovkou proměnilo.

1:0 byl nejčastější výsledek sezony. A ne vždy bylo skóre pro Hanáky příznivé. Více než dvě branky padly jen ve třech ze třiceti utkání (z toho jednou po trenérově odvolání).

I proto se na milovníka italského fotbalu nevzpomíná v Olomouci v nejlepším.

Spíš než úžasné zápasy loví fanoušci z paměti vzpomínky na koučovy neortodoxní trenérské metody.

Je blázen, ale nemá špatné věci

Muž, který v Olomouci dostal svou první šanci v nejvyšší soutěži, se z tréninkového areálu častokrát rozléhal stovky metrů daleko.

„Každý trenér je jiný. I když tady byl třeba trenér Petržela, tak to bylo zase něco úplně jiného. Každý má svoje metody a je jen na hráčích, jak se s tím vyrovnají," říká dnes smířlivě Aleš Škerle. Tehdy v lize stále spíš začínal, zatímco dnes je kapitánem Sigmy, byť momentálně nehrajícím.

S úsměvem na tváři hovoří i Tomáš Janotka, jenž si podobně jako ještě například útočník Jakub Petr připsal v „pulpitovské sezoně" také několik ligových startů. Zápas s Baníkem ale vynechá kvůli žlutým kartám.

„Poslechnu si trenéra bohužel jen z tribuny," zalitoval Janotka.

Vzápětí ale doplňuje: „Jak jsem trenéra Pulpita viděl v přípravě, kdy jsme hráli s Baníkem, nebo i z toho, jak vystupuje, se mi zdá, že se hodně zklidnil. Pořád má asi ty svoje metody, ale už to není takové, jako když byl tady. Tenkrát byl asi ještě takový nevybouřený. On je takový blázen, ale nemá špatné věci."

Pulpit přivedl Ordoše

To sedí i pro Pulpitovo olomoucké angažmá. Ne všechno bylo tenkrát špatně.

Moc se třeba neví, že právě současný kouč Baníku si prosadil příchod Michala Ordoše. Ten se stal později jednou z vůdčích postav olomouckého týmu. Dostal se odsud do reprezentace, vyhrál korunu krále ligových střelců a v probíhajícím ročníku usiluje o další.

Pulpit od svého olomouckého konce trénoval první ligu ještě na Žižkově, kde ale nedokončil ani podzim, protože finančními problémy zmítaný tým byl na posledním místě tabulky.

Baník na tom není sice také dvakrát dobře, ale výsledkově je Pulpitovo ostravské působení jiná kapitola než na Žižkově.

Mužstvo převzal po dvanáctém kole na posledním místě tabulky. Ale od té doby s ním uhrál čtrnáct bodů, což znamenalo posun na desátou příčku. Mimochodem víc bodů než Baník nasbíraly od nástupu Pulpita jen Plzeň a Sparta.

Zdá se tedy, že Pulpit na své třetí ligové štaci našel svou zemi zaslíbenou. Sigma by si tedy měla dát pozor, ačkoliv je to ona, kdo se zatím honosí titulem mužstvo jara.

Každopádně derby, které ještě okoření start Milana Baroše, slibuje v pátek na Andrově stadionu superzajímavou podívanou.