První poločas však žádnou extra podívanou nepřinesl. Sigma snad byla o něco jistější v kombinaci, ale na zodpovědně bránící Baník nebyla schopná nic kloudného vymyslet. Domácí fotbalisté se zase zdáli být o něco přímočařejší v přechodu do útoku. Také je však trápila nepřesnost ve finální fázi.

Jeden, ale zato velmi podstatný rozdíl mezi oběma mužstvy přece jen byl. Baník dokázal dát gól. Ve 21. minutě vystřelil ze šestnáctky Milosavljev, brankář Blaha však vyrazil před sebe. Zlikvidovat dokázal i první dorážku Fantiše, na další jeho hlavičku už ale stačit nemohl.

Sigma chtěla odpovědět záhy, Hubníkova střela po narážečce s Doležalem ale mířila daleko vedle.

Jinak se dá první dějství shrnout pár slovy: Nuda, nuda, šeď, šeď.

Oživení po přestávce

Po přestávce to byl téměř jiný zápas. Hlavně Sigma znatelně přidala a od začátku šla cílevědomě za vyrovnáním. Nejdřív se zastřeloval Ordoš, když zakončil hlavičkovanou pokusem, který skončil vedle branky. Krátce nato vytáhl perfektní zákrok proti Hubníkově voleji Michal Bárta, jenž v Ostravě hostuje právě z Olomouce. Chvíli to dokonce vypadalo, že by Sigmu mohlo mrzet, že Bártovi povolila start ve vzájemném utkání, protože se zaskvěl i proti střele Pospíšila.

V 67. minutě už ale nedosáhl na hlavičku Ordoše po Vepřekově rohu a bylo vyrovnáno. Baník se až po vyrovnání probudil z letargie. Kukec střílel ale mimo a Milosavljev dokonce místo zakončení ještě přihrával.

Ordošova paráda z voleje

Baník za to stihl trest, Hanáci naopak sklízeli další ovoce za zlepšený výkon po přestávce. Hořava si vyměnil míč s Pospíšilem, ten posunul doleva na Vepřeka, jehož centr propadl až na zadní tyč k Ordošovi a ten se podruhé, tentokrát nádherně z voleje, zapsal do listiny střelců. Čtvrtou brankou v ligové sezoně se navíc zařadil mezi dosavadní nejlepší kanonýry.

Poslední čtvrthodinu Hanáci zvládli tentokrát s přehledem a na rozdíl od předchozích tří zápasů tentokrát vedení udrželi až do závěrečného hvizdu.

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 1:2 (1:0)

Branky: 21. Fantiš – 67. a 74. Ordoš. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Paták. ŽK: Ordoš, Schulmeister.

Baník: Bárta – Zawada, Frydrych, Vomáčka, Mach – Vašenda (80. Greguš), Droppa (88. Vrťo) – Milosavljev, Lukeš (77. Kraut), Kukec – Fantiš. Trenér: Radek Látal.

Sigma: Blaha – Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek – Hořava, Pospíšil (90. Pospíšil) – Petr (82. Navrátil), Ordoš, Hubník (75. Schulmeister) – Doležal. Trenér: Roman Pivarník.