Průběh utkání splnil očekávání, chybělo mu jediné – branky…

Na bezbrankovém výsledku se podepsali zejména oba brankáři. Předvedli výborný výkon a minimálně dvě tutovky na každé straně zlikvidovali.

Hráči v poli hráli po celé utkání s maximálním nasazením, bez záludností a k jejich výkonu se přidal i rozhodčí Zika z Jevíčka, na jehož výkon pěli slova chvály fanoušci obou táborů, což v našich krajích nebývá zvykem.

V závěru utkání vytáhl jedinou žlutou za bezvýznamné Mikušovo zakopnutí míče.

Snad tři stovky diváků vytvořilo, na kopané téměř nezvyklé, komorní prostředí. Snad zaujati hrou zapomněli i pořvávat na hráče či rozhodčí…

Zápas se odehrával za zcela mírné převahy domácího celku, který byl aktivnější směrem dopředu. Svědčí o tom i počet rohových kopů, který vyzněl jednoznačně 12:3 pro domácí.

Hosté předvedli dobře organizovanou obranu a pokusy o rychlé přenášení hry na polovinu domácích, což se jim dařilo zejména ve druhé půli, kdy se do výborných gólových šancí dostal Korol a Šrom.

Domácí měli více brankových příležitostí v prvním poločase. Ve 24. minutě předvedl pěknou pumelici Kryl, gólman Vybíral vytáhl střelu na roh a ve 37. minutě střelu Koppa brankář Vybíral jen vyrazil před sebe přímo na kopačku Okleštka, ale ten ze tří metrů přestřelil bránu.

Po přestávce se hostům zatajil dech v 62. minutě, kdy Andrýskův lob nakonec gólman uklidil do zámezí. Hosté měli šanci v 70. minutě. Po pěkné akci se dostal ke střelbě Korol, ale Zbořil se přelstít nenechal.

V 78. minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře Šrom, ani jemu pšenka nevykvetla. Zápas tak skončil bez brankového vyjádření spravedlivou remízou.

Domácí si udrželi post lídra, hosté si připsali jedenácté utkání bez porážky.

FK Nové Sady – Sokol Slavonín 0:0

Rozhodčí: Ondřej Zika. ŽK: Zdeněk Mikuš. Diváků: 300.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Štěpánek, Okleštěk, Škoda, Kosatík (80. Kukuczka), Andrýsek, Kryl, Novotný, Sedlář, Trtil. Trenér Tomáš Hrdlovič.

Slavonín: Vybíral – Semjon, Lojka, Tandler, Hampl (89, Gažar), Šrom, Dostál, Mikuš, Košec (75. Suchánek), Bezděk, Korol. Trenér Miroslav Večeřa.

(bin)